Şok sonuç sonrasında konuştu: Aklımızı kaybettik

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Monaco'ya karşı kendi sahalarında aldıkları şaşırtıcı mağlubiyet sonrası konuştu.

Şok sonuç sonrasında konuştu: Aklımızı kaybettik

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Monaco'ya kendi alanlarında 3-1 kaybettikleri UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Tur ilk maçı sonrası takımının sahada yeterince yürekli olmadığını, zihnen yetersiz kaldığını ve 3-1'lik mağlubiyeti hak ettiklerini söyledi.

65 yaşındaki deneyimli Fransız futbol adamı; "Olmamız gereken seviyenin çok çok aşağısında kaldık. Yediğimiz üçüncü gol ile müşterek turu çok çok zora soktuk. Cesaretimizi ve aklımızı kaybettik. Yeterince kararlı değildik ve bunun cezasını çektik." ifadelerini kullandı.

Wenger; "İlk 20 dakikada iyiydik, maçı o dakikalarda kazanabilirdik ama fiziksel şekilde zinde bir rakibimiz vardı ve o fırsatları kaçırınca bedelini ödedik. Takım halinden memnun değildir, öyle umuyorum. Monaco bütün gece boyu iyi bir performans sergiledi ve biz iyi değildik" dedi.

Arsene Wenger, "Yediğimiz ikinci ve üçüncü goller için ne söyleyebilirim, bilemiyorum." diyerek sözlerini sürdürürken; "Mental şekilde zinde kalamadık. Hep sabırsız davrandık. Daha çok akılla oynamaktan çok, daha çok kalple oynamalıyız." yorumunu yaptı.

Fransız hoca, son olarak; "2-1 iken şansımız azdı, 3-1 ile müşterek şansımız iyice azaldı" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×