Slaven Bilic: Çok değerli bir galibiyet aldık

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor'u 1 - 0 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, çok değerli bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Slaven Bilic: Çok değerli bir galibiyet aldık
09 Mart 2014 Pazar 23:53

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Eskişehirspor'u 1 - 0 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, çok değerli bir galibiyet aldıklarını belirtti. Slaven Bilic, hakemlerin kendilerine adil davranmadıklarını kaydetti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktör Slaven Bilic, "Oyuncularımı tebrik ediyrum. Gerçekten çok önemli ve çok değerli bir galibiyet aldık. Tamamıyla hak ettik bu akşam kazanmayı. Oyuncularım sahada ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Herşeylerini ortaya koydular. Ortaya çok büyük bir mücadele koydular. Çok büyük bir emek gösterdiler. Bu akşam kaybetseydik bile oyuncularıma söyleyecek tek kelimem yoktu. Onları yine burada takdir edecektim." ifadelerini kullandı.

Eksik yönlerinin olduğunu da dile getiren Bilic, şöyle devam etti: "Özellikle son dokunuşlarda son paslarda belirli bir kalite eksikliğimiz var. Bu da bizim işimizi zorlaştırıyor. Birçok defa bu sorunu yaşadık. Bu akşam da benzer bir sorunla baş etmek zornda kaldık. Ama oyuncularımız, taktiksel olarak istediklerimizi harfiyen yerine getirdiler. Fiziksel olarak zihinsel olarak oyunun bütün alanlarında bütün bölümlerinde gerçekten 10 puanlık bir performans gösterdiler. Onlarını burada canı gönülden tebrik ediyorum."

"HER HAFTA HAKEMLER TARAFINDAN EKSİK YAZILAN BİR TAKIMIZ"

Yayıncı kuruluş muhabirinin bir sorusuna gösterdiği tepkinin nedeniyle ilgili bir soruya da cevap veren Bilic, hakemlerin kendilerine adil bir muamele yapmadığını ve her hafta hakemler tarafından eksik yazılan bir takım olduklarını söyledi.

Tecrübeli teknik adam, "Biz mücadele ediyoruz. Mücadele etmeye devam ediyoruz. Yine tartışılan penaltı pozisyonları var. Belki ikisi de penaltı, belki hiçbiri penaltı değil. LigTV muhabiri bana Pedro Franco ile ilgili bir soru sordu. Pozisyonu izlemedim. İzledikten sonra değerlendirebileceğimi söyledim. Kaldı ki ben objektif değilim. Ve biz Beşiktaş olarak her hafta hakemler tarafından sürekli eksi yazılan bir takımız. Benim gözlemim ve hissettiğim bu. Trabzon maçından bugüne bununla ilgili birçok örnek verebilirim. Beşiktaş olarak istediğimiz doğru ve adil bir muamale. Ben bunu hissedemiyorum. Bize doğru ve adil bir muamele yapıldığını hissedemiyorum." şeklinde konuştu.

Efendi ve kibar olmayı sevdiğini, böyle olmayı tercih ettiğini kaydeden Bilic, "Bunun karşısında bize adil davranılmasını istiyorum. Motto ile ilgili bir pozisyon tartışılıyor. Rakip Motta'ya dokunmuş bu yumuşak mı sert mi bunlar tartışılıyor. Bu dokunmanın şiddetini ölçücek bir cihaz yok. Kasıt var mı yok mu? Bu tartışılmalı. Ben bundan rahatsızım. Adil bir muamaleye tabi tutulduğumuzu düşünmüyorum. Ama ne olursa olsun koşullar böyleyse, bu koşullarda mücadele etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Beşiktaşlı futbolcular Serdar Kurtuluş ve Oğuzhan Özyakup ise 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler. Maçın çok zor geçtiğini belirten Serdar Kurtuluş, "Son dakika olsa da golü bulduk. Buradan 3 puanla ayrılıyoruz, mutluyuz." dedi.

Serdar, bir soru üzerine puan kaybetmemeleri halinde şampiyonluk şanslarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Oğuzhan Özyakup ise kazandıkları için mutlu olduklarını kaydederek, "Galibiyetin son dakikada gelmesi de bizi mutlu etti. Çok iyi oynadığımız ama puan kaybettiğimiz için puanlar kaybettik. Bugünkü galibiyet bize moral oldu. Ersan ağabeyin golü de bizi çok sevindirdi." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×