Sivas'ta Başkan Otyakmaz'a taraftarlardan sevgi gösterisi

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin şike davası ile ilgili cezaları onamasının ardından Sivas'a gelen Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz'a taraftarlar sahip çıktı.

Sivas'ta Başkan Otyakmaz'a taraftarlardan sevgi gösterisi
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:43

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin şike davası ile ilgili cezaları onamasının ardından Sivas'a gelen Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz'a taraftarlar sahip çıktı.

Başkan Mecnun Otyakmaz'ın yüksek mahkemece usule uygun onanıp kesinleşmiş bir mahkumiyet kararının olmadığı, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nce yerel mahkeme hükmünün lehlerine bozulduğu ileri sürülmüştü. Bu şartlar altında Başkan Mecnun Otyakmaz’ın yasalar gereğince kulüp başkanlığı görevini yürütmeye devam etmesine engel teşkil edecek herhangi bir hal bulunmadığı belirtilmişti.

Yargıtay 5. Dairesi tarafından açıklanan şike kararları sonrası Sivasspor Kulübüne göre yerel mahkemenin verdiği karar bozularak yeniden yargılanmasına karar verildiği haberini dikkate alan Sivassporlu taraftarlar Başkan Mecnun Otyakmaz'ı, Eskişehir ile oynanacak kupa maçı öncesi 4 Eylül Stadı önünde coşkuyla karşıladı. Başkan Otyakmaz'ı karşılayan taraftarlar, tezahüratlar eşliğinde sevgi gösterisinde bulundu.

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, burada yaptığı açıklamada, Yargıtay'ın kararı bozduğunu ve yeniden yargılanmasına karar verdiğini belirterek, mahkum olduğuna dair haber yapanları eleştirdi.

"GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"

Basın yayın organlarında şahsının ceza aldığı ile ilgili haberlerin çıkmasının taraftarları heyecanlandırdığını anlatan Otyakmaz, bunun doğru olmadığı anlaşıldıktan sonra taraftarlarda bir sevinç olmasının kendisini memnun ettiğini söyledi.

Otyakmaz, "Davada hem kaleci Korcan hem de şahsım açısından yargıtay, tekrar muhakeme edilmesi yönünde karar verdi, kararı bozdu. Önümüzdeki dönemde yargılanmaya devam edeceğiz. İnşaallah, sonuda arzu ettiğimiz gibi olur." şeklinde konuştu.

Sanal alemde taraftarlar arasında çok önemli destek olduğunu belirten Başkan Otyakmaz, "Bu gerçekten hem takımımız hem de şahsım açısından çok önemli, benim için de onur verici bir şey." dedi.

Yalan haberler sonrası gerçeğin ortaya çıktığını aktaran Başkan Otyakmaz, "Bugünde görevimin başındayım. Takımımızı temsilen yine burdayım. İnşaallah onlarda hatalarını bir an önce telafi ederler." ifadesini kullandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×