Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Hacıosmanoğlu'na tepki

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, 20 Ocak 2014 tarihinde kulüpler yasası ve e-bilet gündem maddeleri ile toplanan Kulüpler Birliği Vakfı’nda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaşadığı diyalog hakkında açıklamada bulundu.

Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Hacıosmanoğlu'na tepki
23 Ocak 2014 Perşembe 01:13

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, 20 Ocak 2014 tarihinde kulüpler yasası ve e-bilet gündem maddeleri ile toplanan Kulüpler Birliği Vakfı’nda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaşadığı diyalog hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Otyakmaz, toplantı anında ve sonrasında yaşananlarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan tartışmalar nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapmak zorunda olduğunu ifade etti. "Hayatımın hiçbir döneminde başkalarının sorunlarından keyif almadım. Hiçbir zaman başkalarının kusurlarını ortaya dökmedim. İyi biliyorsam konuştum, kötü biliyorsam sustum." diyen Otyakmaz, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"3 Temmuz 2011 tarihinden beri son derece zor günler yaşadım, Allah’a sığındım, aklanacağım günü sabırla bekledim, bekliyorum. Bu açıklamayı okuyan herkes de şu ya da bu şekilde hissetmiştir ki, kayıplarınızdan çok haklılığınızı, masumiyetinizi tescillendirmememek yakar canımızı. Benim de bugün itibarı ile mücadelem masumiyetimin, Sivas şehrinin bana emanetine ihanet etmediğimin tescillenmesi içindir.

Bu mücadelemi bugüne kadar sadece kendi haklılığımdan bahsederek yürüttüm. Farklı bir yola saparak, kendimi savunmak yerine başkalarını suçlamak gibi bir tercihim olmadı. Ancak konu, toplantı gündemi, ortam ve hazır bulunanlar önemsenmeksizin tekrar tekrar gündeme gelmeye devam etmektedir. Her ne kadar, sayın İbrahim Hacıosmanoğlu altı aydan uzun zaman önce aynı ortamda aynı ifadeleri kullanmıştır. Kendisine o gün ne söylediysem bugün de aynısını söyledim. Sayın Hacıosmanoğlu ilk toplantının ardından katıldığı bir televizyon programında 'Benim kirliliğe bulaşmadığımı, kendisinden nasıl eminse benden de öyle emin olduğunu' ifade etmişse de iki gün önce aynı ifadeleri tekrar kullandı. Dolayısı ile ben de kendisine aynı cevabı verdim. Söylediklerim hakkında iddia olan herkesin suçlu sayılamayacağı, Trabzonspor Kulübü hakkında da iddiaların bulunduğudur. İlk toplantıdan sonra Trabzonspor hakkındaki iddiaların detaylarını isimler, olaylar ve rakamlar bazında aktardım. Bunları daha önce dönemin başkanı Sayın Sadri Şener’le de paylaştım.

Şimdi sayın Hacıosmanoğlu, temiz futbol adına bunları Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşmamı aksi takdirde beni müfteri ilan edeceğini söylemektedir. Sayın Hacıosmanoğlu’na toplantıda söylediğim gibi ben kendimi savunurken bile başkalarını şikayet etmem. Kendisinin 29 Haziran 2013 tarihinde canlı yayında söylediği gibi Sivas ve Trabzon şehirleri dost ve kardeştir. Bu dostluğu bozan ben olmam. Kendime yapılana duyduğum tepki ile bile aynısını karşımdakine yapmam. Ancak, sayın Hacıosmanoğlu temiz futbol için benim açıklamada bulunmam isteğinde samimi ise kendisine altı ay önce aktardıklarımı o gün olduğu gibi bugün de ilgili makamlara iletme imkanı vardır. Kendisini buradan temin ederim ki girişimi neticesi ilgili makamlar bana ulaştığında kendisine ve sayın Sadri Şener’e aktardıklarımı her bir kelimesinin altını onurumla imza ederek aynen tekrar ederim.

Futbol kamuoyuna saygılarımla arz ederim."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×