Şehitler için Rio'da madalya hedefliyor

- Milli bisikletçi Ahmet Örken, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda, FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için kürsüye çıkmayı istiyor - Örken: "Şehitlerimizi podyumda anmak istiyorum. Ülkemiz için hayatını kaybedenler, her zaman ve her platformda hatırlanmalı"

Şehitler için Rio'da madalya hedefliyor
29 Temmuz 2016 Cuma 11:41


KONYA (AA) - MUHAMMED BOZTEPE - Milli bisikletçi Ahmet Örken, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için kürsüye çıkmayı hedefliyor.

Ahmet, sezon boyunca topladığı puanlarla Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos'ta yapılacak Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandı.

Milli bisikletçi Ahmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatlar için yoğun çalıştığını söyledi.

Bisiklet sporunda sürekli yarışmalara katılmanın önemli olduğunu belirten Ahmet, şöyle konuştu:

"Geçen aylarda çok güzel bir hazırlık süreci geçirdim. Kulübümle Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi ve milli takımla birçok yarışmaya katılmam büyük avantaj oldu. Bu turnuvalarda önemli dereceler elde ettim. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda yaklaşık 250 kilometrede 150 sporcuyla yarışacağız. Olimpiyata hazırım. Orada, FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için kürsüye çıkmayı hedefliyorum. Şehitlerimizi podyumda anmak istiyorum. Ülkemiz için hayatını kaybedenler, her zaman ve her platformda hatırlanmalı."


- "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda rakiplerimi gördüm"


52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na katıldığını, 7. etapta 7'nci ve 8. etapta ise 5'inci olduğunu anımsatan Ahmet Örken, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na çok iyi hazırlanmıştık. Oradaki sporcuların Rio'ya gelecek olması benim için büyük avantaj. Orada çok iyi tecrübeler elde ettim. Bu tecrübelerimi kullanmak istiyorum. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda daha önce olimpiyatlara katılmış ve derece elde etmiş sporcularla yarıştık. Gördüğümüz kadarıyla onlardan bir farkımız yok."

Olimpiyat parkurunu incelediğini ve bazı yokuşların olduğunu aktaran Örken, "Her sporcu kısa yokuşlarda iyi olamaz. Ben 3-5 kilometrede güçlü olabiliyorum. Yokuşlarda gücümü ekonomik kullanırsam derece elde edebilirim. Hem sprinter hem de yokuşu iyi çıkıyor olmam olimpiyatta en büyük avantajım olacak." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×