Rıza Kayaalp'e yurt dışından antrenman partneri

- 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stilde madalya mücadelesi verecek milli güreşçi Rıza Kayaalp'e, Belarus ve Bulgaristan'dan antrenman partneri getirildi - Güreş Federasyonu Başkanı Aydın: "Güreşi ve güreşçimizi geliştirmek için tüm imkanları sağlıyoruz"

Rıza Kayaalp'e yurt dışından antrenman partneri
23 Temmuz 2016 Cumartesi 14:44


ANKARA (AA) - Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos'ta düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stilde madalya mücadelesi verecek milli güreşçi Rıza Kayaalp'e, Belarus ve Bulgaristan'dan antrenman partneri getirildi.

Türkiye Güreş Federasyonundan (TGF) yapılan açıklamaya göre, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek milli sporcuların, çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiği bildirildi.

Serbest ve Grekoromen Güreş Milli Takımları, Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde hazırlıklarını sürdürürken, İspanya'nın başkenti Madrid'deki kamptan sonra bir hafta izin yapan Kadın Güreş Milli Takımı ise yarın Edirne'deki Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'nde çalışmalarına başlayacak.

Rio'da grekoromen stilde güreşecek 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nın üçüncüsü milli güreşçi Rıza Kayaalp için TGF Başkanı Musa Aydın'ın talimatıyla yurt dışından iki partner getirildi. Kayaalp, Belarus'tan Georgi Chugoshvili ve Bulgaristan'dan Miroslav Metodiev ile olimpiyatlara kadar Aladağ'da antrenman yapacak.


- "Tüm imkanları sağlıyoruz"


Başkan Musa Aydın, güreş sporunun her zaman Türkiye için gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Dünyanın en büyük spor organizasyonlarında ülkemizin adını hep güreş duyurmuştur. Bu yüzden biz de güreşi ve güreşçimizi geliştirmek için tüm imkanları sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Rıza Kayaalp'in madalya bekledikleri sporculardan biri olduğunu kaydeden Aydın, "Rıza'ya, Türkiye'de antrenman yaptıracak kimse olmadığı için Belarus ve Bulgaristan'dan partner getirttik. Olimpiyata kadar Rıza ile çalışacaklar." açıklamasında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×