Rio 2016

- Silahlı soyguna maruz kaldığını ileri süren ABD'li yüzücülerden Conger ve Bentz, ülkelerine dönmek için gittikleri havaalanından alınarak tanık sıfatıyla ifade vermeye götürüldü

Rio 2016


RIO DE JANEIRO (AA) - 2016 Rio Olimpiyatları sırasında silahlı soyguna uğradığını öne süren ABD'li yüzücü Ryan Lochte'nin olay anında yanında olduğunu söylediği takım arkadaşları Jack Conger ve Gunnar Bentz, ülkelerine dönmek için binecekleri uçaktan alınarak ifade vermeye götürüldü.

Olimpiyatlarda 12 madalyası bulunan ABD'li yüzücü Ryan Lochte ile takım arkadaşları Jimmy Feigen, Jack Conger ve Gunnar Bentz'in, 14 Ağustos'ta 2016 Olimpiyatları'nın düzenlendiği Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde soyuldukları iddiası hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Conger ve Bentz'in ülkeden çıkışı yasaklandı.

İki sporcunun, ABD'ye dönmek için binecekleri uçaktan alınarak savcı Sergio Viegas'a tanık sıfatıyla ifade vermek için götürüldüğü bildirildi.

Brezilya'daki mahkeme, silahlı soyguna maruz kaldığını iddia eden Lochte ve Feigen'in de soruşturma süresince ülkeden çıkmasını yasaklamıştı. Fakat Lochte'nin babası Steven, ABD basınına, oğlunun mahkeme kararından önce ABD'ye ulaştığı bilgisini vermişti.

Olaya ilişkin ABD Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamada, yüzme milli takımından Lochte ve 3 arkadaşının, Rio de Janeiro'daki bir gece kulübünden çıktıktan sonra bindikleri taksinin önünü kesen polis üniformalı kişiler tarafından silahla tehdit edilerek soyulduğu belirtilmişti.

Lochte ise yaşadıkları için "Silahlarını bize doğrulttular ve yere yatmamızı söylediler. İtiraz ettim ama kafama silah dayanınca direnmedim. Paramı, cüzdanımı ve kişisel eşyalarımı aldılar." ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×