Rio 2016

- Pist bisikleti kadınlar takım sprintte Çin, erkekler takım takipte Büyük Britanya altın madalya elde etti

Rio 2016


RIO DE JANEIRO (AA) - 2016 Rio Olimpiyat Oyunları pist bisikleti branşında, kadınlar takım sprintte Çin, erkekler takım takipte Büyük Britanya altın madalya kazandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Rio Olimpik Velodrome'da gerçekleştirilen pist bisikleti müsabakaları sonucunda, kadınlar takım sprint ve erkekler takım takip kategorilerinde madalyalar sahiplerini buldu.

Jinjie Gong ve Tianshi Zhong'dan oluşan Çin Milli Takımı, 32,107 saniyeyle altın madalya elde etti.

Daria Shmeleva ve Anastasiia Voinova'nın yer aldığı Rusya, 32,401'lik süresiyle gümüş, Miriam Welte ve Kristina Vogel'in mücadele ettiği Almanya da 32,636'lık zamanıyla bronz madalyaya ulaştı.


- Erkekler takım takipte Büyük Britanya zirvede


Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull, Bradley Wiggins'in yer aldığı Büyük Britanya Milli Takımı, erkekler takım takipte 3.50.265'lik dereceyle kendilerine ait dünya rekorunu geliştirerek altın madalyaya uzandı.

Avustralya, Alexander Edmondson, Jack Bobridge, Michael Hepburn ve Sam Welsford'dan oluşan kadrosuyla 3.51.008'lik derece çıkararak gümüş madalya aldı.

Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Madsen ve Casper von Folsach'ın yarıştığı Danimarka ise 3.53.789'luk zamanıyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×