Rio 2016

- Yelkende, milli sporcular Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp ve Nazlı Çağla Dönertaş'ın yarıştığı ikinci gün müsabakaları sona erdi - Finn sınıfında yarışan Alican Kaynar, sona eren ilk iki yarışının ardından genel klasmanı ikinci sırada bitirdi

Rio 2016

RIO DE JANEIRO (AA) - 2016 Rio Olimpiyat Oyunları yelken branşında ikinci gün müsabakaları tamamlandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Marina da Gloria'da düzenlenen yelken yarışlarının ikinci gününde, Türk sporculardan Alican Kaynar, Nazlı Çağla Dönertaş, Onur Cavit Biriz ve Dilara Uralp mücadele etti.

Erkeklerde, yelken finn sınıfında yarışan Alican Kaynar, bugün başlayan ilk yarışını 49.56’lık süreyle 2'nci, ikinci yarışını ise 52:33 dakikada 5'inci sırada tamamladı. Bu sonuçların ardından Kaynar, günü genel klasmanda ikinci sırada bitirdi.

Rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Onur Cavit Biriz ise ikinci günü devam eden yarışlarda genel klasmanı 35'inci sırada tamamladı.

Kadınlarda, lazer radial sınıfında yarışan Nazlı Çağla Dönertaş ikinci günü devam eden müsabakasında genel klasmanı 15'inci sırada bitirdi.

Rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Dilara Uralp ise ikinci günü devam eden yarışlarda genel klasmanda 23'üncü sıraya yerleşti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×