Paralimpikte Rio yolculuğu başlıyor

- Brezilya'da 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Eylül'de Rio de Janeiro'ya hareket edecek - Türkiye oyunlarda, bedensel engellilerde 49, görme engellilerde 29 ve zihinsel engellilerde 1 olmak üzere toplamda 79 sporcu ile mücadele verecek

Paralimpikte Rio yolculuğu başlıyor
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:39


ANKARA (AA) - 2016 Rio Yaz Olimpiyatları'nın ardından Paralimpik Oyunları'nda da heyecan başlıyor.

Brezilya'da 7-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Eylül'de Rio de Janeiro kentine gidecek.

Türkiye oyunlarda, bedensel engellilerde 49, görme engellilerde 29 ve özel sporcularda 1 olmak üzere toplamda 79 sporcu ile mücadele verecek. 79 sporcunun yanı sıra yöneticiler ve teknik ekipten oluşan kafile, İstanbul'daki Holiday Inn Airport Otel'de toplanacak. Kafile, 2 Eylül Cuma günü Atatürk Havalimanı'ndan saat 01.00'de Rio de Janeiro'ya hareket edecek.

Türkiye'yi 2016 Paralimpik Oyunları'nda temsil edecek sporcular, federasyonlarına göre şöyle:


- Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (49)


Atıcılık (8): Muharrem Korhan Yamaç, Cevat Karagöl, Savaş Üstün, Hakan Çevik, Murat Oğuz, Çağla Atakal, Ayşegül Pehlivanlar, Aysel Özgan, Suzan Çevik

Masa tenisi (9): Neslihan Kavas, Ümran Ertiş, Kübra Korkut, Abdullah Öztürk, Ali Öztürk, Nesim Turan, Hatice Duman, Nergiz Altıntaş, Süleyman Vural

Okçuluk (8): Handan Biroğlu, Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Zehra Özbey Torun, Merve Nur Eroğlu, Naci Yenier, Ömer Aşık, Sadık Savaş

Atletizm (4): Hamide Kurt, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet, Nurşah Usta

Halter (4): Nazmiye Muratlı, Sibel Çam, Dilfiroz Kuzdağı

Yüzme (3): Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Sevilay Öztürk

Tekerlekli sandalye tenis (1): Büşra Ün

Tekerlekli sandalye basketbol (12 sporcu): Özgür Gürbulak, İbrahim Yavuz, Kaan Dalay, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Fikri Gündoğdu, Ferit Gümüş, Yasin Cırgaoğlu, Uğur Toprak, Selim Sayak, Kemal Kaan Şafak


- Görme Engelliler Spor Federasyonu (29)


B1 Futbol (8): Emrah Öcal, Kahraman Kurbetoğlu, Celal Çoban, Ercan Bayraktar, İbrahim Üzüm, Abdullah Sümer, Recep Aydeniz, Ali Aktaş

Kadınlar golbol (6): Sümeyye Özcan, Buket Atalay, Gülşah Düzgün, Seda Yıldız, Sevda Altınoluk, Neşe Mercan

Erkekler golbol (6): Hüseyin Alkan, Tuncay Karakaya, Ekrem Gündoğdu, Sercan Kaya, Abdullah Aydoğdu, Yunus Emre Akyüz

Judo (4): Dursun Hayran, İbrahim Bölükbaşı, Ecem Taşın, Mesme Taşbağ

Atletizm (5): Semih Deniz, Hasan Hüseyin Kaçar, Büşranur Tırıklı, Öznur Alamur, Mehmet Tunç


- Özel Sporcular Spor Federasyonu (1)


Gülle atma: Mihriban Kaya

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×