Otyakmaz: Sözü olan medyaya değil doğrudan benimle konuşsun

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına cevap vererek, Kulüp temsilcilerinin medya aracılığı ile değil, doğrudan kendisiyle muhatap olmalarını istedi. Trabzonspor Kulüp...

Otyakmaz: Sözü olan medyaya değil doğrudan benimle konuşsun
06 Haziran 2014 Cuma 19:38

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına cevap vererek, Kulüp temsilcilerinin medya aracılığı ile değil, doğrudan kendisiyle muhatap olmalarını istedi.

Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun 5 Haziran 2014 tarihinde medyada yer alan açıklamaları üzerine açıklama yapma zorunluluğu doğduğunu belirten Başkan Otyakmaz, kulüp sitesinden yaptığı açıklamada şöyle devam etti:

"Sayın Hacıosmanoğlu kendisine, 'Ben bu işte yokum ama benim oyuncularıma alttan çalıştılar' dediğimi ileri sürerek bu kişileri açıklamamı talep etmiş ve 'asıl şikeyi temizleyecek sözler onlardır' İfadesini kullanmıştır. Ben kendisine, 'çalıştılar' değil 'çalışmışsınız' dedim. İfademi yanlış anlayıp veya çarpıtıp konuyu başkalarına yansıtmaya çalışmak anlamsızdır.

Sayın Hacıosmanoğlu ile konuştuğumuz dönemde kendileri dışında, olası tüm kişi ve kuruluşlarla ilgili tüm iddialar disiplin ve ceza soruşturması kapsamında ve tüm kamuoyu tarafından bilinir durumda idi. Benim o gün de, bugün de, ima edilen kişiler hakkında açıklama yapmamı gerektirecek, dolayısı ile şikeyi temizleyecek sözüm olmayacağı gibi, buna ihtiyaç da yoktur. Kendisi ifade ettiği beyanıma karşılık, 'çık açıkla başkan' demişti."

Şike iddiaları kapsamında, herkesin bildiklerine ek olabilecek duyumlarını açıkladığını hatırlatan Otyakmaz, "Temennim, aynı ligde yarışan kulüplerin temsilcilerinin medya aracılığı ile birbirlerine hitap etmeye son vermeleri, bana sözü olanların doğrudan bana söylemeleri ve konuşulanları doğru hatırlamalarıdır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim." ifadesini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×