Oturarak Voleybol Milli Takımı'nda hazırlıklar sürüyor

- Antrenör Kök: - "Dünyanın en iyi 5 takımı Bosna Hersek, Brezilya, Mısır, Almanya ve Rusya takımları ile aynı turnuvadayız"

Oturarak Voleybol Milli Takımı'nda hazırlıklar sürüyor
25 Mayıs 2016 Çarşamba 11:23

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı, 27-30 Mayıs tarihlerinde Bosna Hersek'te katılacağı uluslararası turnuva öncesi çalışmalarını Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sürdürüyor.

Ereğli Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda sabah ve akşam olmak üzere günde 6 saat antrenman yapan milli takımda, turnuva öncesi moraller yüksek.

Milli takımın antrenörü Yusuf Kenan Kök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez katılacaklarını turnuvada dünyanın en iyi 5 takımıyla karşı karşıya geleceklerini söyledi.

Kök, 21 Mayıs'ta Ereğli'de 12 oyuncuyla kampa girdiklerini aktararak, şöyle konuştu:

"Ereğli'de yarın kamp çalışmalarını tamamlayacağız ve cuma günü Bosna Hersek'e gideceğiz. 3 gün sürecek turnuva Bosna Hersek'te Sarajevo'da gerçekleşecek. Dünyanın en iyi 5 takımı geliyor. Bosna Hersek, Brezilya, Mısır, Almanya, Rusya takımları bu turnuvada yer alıyor. Dünyanın en iyi takımı olan Bosna Hersek ve Rusya ile aynı gruptayız. Kendimizi göreceğiz. Rakiplerimiz karşısında ne kadar eksiğimiz var, bunları göreceğiz. Bunlara göre önlemlerimizi alarak, planlar yapacağız. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları hedefimize bu şekilde hazırlanacağız."

Ereğli'de iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayan Kök, ilçe halkına gösterdiği yakın ilgiden dolayı da teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×