Oturarak Voleybol Milli Takımı, Bosna Hersek yolcusu

- Antrenör Kök: "Bosna Hersek'te 27-30 Mayıs tarihlerinde yapılacak Uluslararası Oturarak Voleybol Şampiyonası'na katılacağız"

Oturarak Voleybol Milli Takımı, Bosna Hersek yolcusu
20 Mayıs 2016 Cuma 11:27

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı, 27-30 Mayıs tarihlerinde Bosna Hersek'te düzenlenecek uluslararası turnuvada mücadele edecek.

Milli takımın antrenörü Yusuf Kenan Kök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle büyük bir organizasyona ilk kez katılacaklarını vurguladı.

Turnuva öncesi Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kampa gireceklerini bildiren Kök, ligde mücadele eden 124 sporcu arasından milli takıma oyuncu seçeceklerini ifade ederek, "15 sporcuyu milli takıma seçeceğiz. 15 ve 60 yaş aralığında oyuncularımız var ama milli takımımızın yaş ortalamasını 27 olarak belirledik. Milli takımın kamp çalışmalarını 21-26 Mayıs tarihlerinde Ereğli ilçesinde yapacağız. Beş uluslararası takımın da yer alacağı büyük bir organizasyona ilk kez katılmış olacağız." diye konuştu.

Hedeflerinin 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olduğunu belirten Kök, bunun için plan yaptıklarını aktardı. Bu kapsamda genç ve yetenekli çocukları oturarak voleybola davet edeceklerini anlatan Kök, sporcuları paralimpik oyunlara hazırlayacaklarını kaydetti.

Erkek sporcu sayısında ülke genelinde ciddi potansiyelin bulunduğunu ancak kadın sporcu sayısının az olduğunu vurgulayan antrenör Kök, "Oturarak voleybolun bayanlar için uygun bir spor olduğunu düşünüyorum. Onunla ilgili de çok ciddi çalışmalarımız var." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×