Olimpiyat köyünde yangın paniği

- 2016 Rio Olimpiyatları için Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde bulunan Avustralya Olimpiyat Milli Takımı'nın kaldığı binada küçük çaplı yangın çıktı

Olimpiyat köyünde yangın paniği
30 Temmuz 2016 Cumartesi 12:29

İSTANBUL (AA) - 2016 Rio Olimpiyatları için Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde bulunan Avustralya Olimpiyat Milli Takımı'nın kaldığı binada yangın çıktı.

Rio Olimpiyat Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, olimpiyat köyünde Avustralya kafilesinin olduğu binanın bodrum katında birkaç adet kalın kartonun yanmasından dolayı küçük çapta yangın çıktığı bildirildi.

Yangına bölgede bulunan itfaiye ekiplerince anında müdahale edildiği ve Avustralya kafilesinin binayı boşalttığı da belirtildi.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Avustralya Olimpiyat Komitesi, "Bütün atletlerimiz güven içinde ve korkulacak bir şey yok." ifadelerini kullandı.

Olimpiyat köyünde paniğe yol açan yangının çıkış nedeni henüz kesinleşmedi. Yetkililer, kundaklama ihtimaline karşı soruşturma başlattı.

Avustralya Olimpiyat Komitesi, tesislerin su ve elektrik şebekesinde sorunlar olduğu ve bu durumun insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle daha önce olimpiyat köyüne yerleşmeyi reddetmişti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×