Okçuluk: Dünya Kupası 3. ayak müsabakaları

- Antalya'nın ev sahipliği yaptığı organizasyon, olimpik yay kadınlar olimpiyat kota sıralama atışlarıyla sürdü - Kadın Milli Takımı, 7. olarak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerine katılacak 16 takım arasına girdi

Okçuluk: Dünya Kupası 3. ayak müsabakaları


ANTALYA (AA) - Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası üçüncü ayak müsabakalarında olimpik yay kadınlar olimpiyat kota sıralama atışlarında Kadın Milli Takım, 7. olarak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerine katılacak 16 takım arasına girdi.

100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde düzenlenen ve 83 ülkeden 565 sporcunun katıldığı organizasyonun 3. gününde 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemeleri için olimpik yay kadınlar sıralama atışları yapıldı. Yasemin Ecem Anagöz, Aybüke Aktuna, Gülnaz Büşranur Coşkun ve Begünhan Elif Ünsal'dan oluşan Kadın Milli Takımı, 7. olarak 16 Haziran'da yapılacak elemelere katılmaya hak kazandı.

Okçuluk Milli Takım Sorumlusu Göktuğ Ergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dünya Kupası üçüncü ayak müsabakalarından olimpiyat kota yarışmalarına odaklanmış durumda olduklarını söyledi.

Erkek Milli Takımı'nın dün 16. olarak kota elemelerine girmeye hak kazandığını anımsatan Ergin, erkeklerin elemelerde Hindistan ile karşılaşacağını belirtti.

Ergin, Kadın Milli Takımı'nın ise bugün iyi bir mücadele ortaya koyarak, 7. sıradan kota elemelerine kalmayı başardığını dile getirerek, "Bu tabii bizim için ümit verici. İki gün sonra Danimarka ya da Moğolistan'dan biriyle karşılaşacağız. Her ikisi de daha önce karşılaştığımız ve geçtiğimiz takımlar. Amacımız, hem erkekler hem kadınlarda ilk üçe uzanabilecek en iyi atışları yapabilmek." diye konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×