NBA’in kardeş basketbolcuları

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) bu sezon 12 kardeş basketbolcu mücadele ediyor.

NBA’in kardeş basketbolcuları
16 Mart 2015 Pazartesi 10:50

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) bu sezon 12 kardeş basketbolcu savaş ediyor.

Geçmiş zamanlarda Horace-Harvey Grant, Dominique-Gerald Wilkins, Dick-Tom Van Arsdale bunun şeklinde oldukça çok aileden iki kardeşin tıpkı sezon bulunduğu NBA’de, Barry ailesi Jon, Brent ve Drew olmak üzere 3 üyesiyle boy gösterdi.

Bu sezon ise Pau-Marc Gasol, Brook-Robin Lopez, Markieff-Marcus Morris, Mason-Miles Plumlee, Cody-Tyler Zeller ve Goran-Zoran Dragic kardeşler, NBA’de takımlarının başarıları için ter döküyor.

Pau-Marc Gasol

İspanyol Pau ve Marc Gasol, sergiledikleri performansla NBA tarihinin en muvaffakiyetli kardeş basketbolcuları içinde yer alıyor.
NBA’e, 1. tur 3. bayağı draft edildiği 2001’de Memphis Grizzlies ile adım atan Pau Gasol, Los Angeles Lakers’ta forma giydiği sırada 2009 ve 2010’da 2 defa şampiyonluk yaşadı. Sezon başında Chicago Bulls’a takas edilen 34 yaşındaki pivot Pau Gasol, kariyerinde 5 defa de All-Star seçilme başarısı gösterdi.

Ağabeyi kadar ati vadeden bir oyuncu şekilde görülmeyen ve 2007’de 2. tur 48. bayağı gene Grizzlies nedeni ile draft edilen 30 yaşındaki Marc Gasol ise basketbolunu gözle görülmekte bir biçimde geliştirerek NBA’in sayılı pivotları arasına girmeyi başardı.

Brook-Robin Lopez

NBA’in ikiz kardeşlerinden 26 yaşındaki Brook ve Robin Lopez, tıpkı sene lige adım attı.

Pivot şekilde vazife oluşturan iki oyuncunun da 2008’de girdiği NBA’de Brook Lopez, 1. tur 10. bayağı o zamanki adıyla New Jersey Nets tarafından, Robin Lopez ise 1. tur 15. bayağı Phoenix Suns nedeni ile draft edildi.

Markieff-Marcus Morris

NBA’in öteki ikiz kardeşleri Markieff ve Marcus Morris, Phoenix Suns’ın başarısı için savaş ediyor.
Doğumları içinde yalnızca 7 dakika bulunan 25 yaşındaki Markieff ve Marcus Morris kardeşlerin, 2011 draftında takımları nedeni ile seçilmeleri de bir o kadar kısa aralıkta gerçekleşti. Pota altı oyuncusu şekilde vazife oluşturan kardeşlerden Markieff, Phoenix Suns nedeni ile 13’üncü, Marcus ise Houston Rockets nedeni ile 14. bayağı seçildi.

Goran-Zoran Dragic

Sloven kardeşler Goran ve Zoran Dragic, bu sezon Miami Heat forması giyiyor.
Avrupa basketbolunun en yetenekli oyun kurucuları içinde gösterilen 28 yaşındaki Goran Dragic, 2008’de 2. tur 45. bayağı San Antonio Spurs nedeni ile draft edildiği NBA’de, şu temel kadar Miami Heat’in yanı dizi Phoenix Suns ve Houston Rockets’ta vazife yaptı.

Kariyeri boyunca Slovenya ve İspanya’da savaş eden 25 yaşındaki Zoran Dragic ise geçen sene Suns formasıyla NBA’e adım attı.

Mason-Miles Plumlee

Mason ve Miles Plumlee kardeşler, NBA’e bir sene arayla giriş yaptı.

Indiana Pacers nedeni ile 2012’de 1. tur 26. bayağı draft edilen 26 yaşındaki Miles Plumlee, daha sonra Phoenix Suns’ta forma giydi, bu sezon da Milwaukee Bucks’a takas edildi.

24 yaşındaki Mason Plumlee ise 2013’te 1. tur 22. bayağı seçildiği Brooklyn Nets’in formasını giyiyor.

Cody-Tyler Zeller

NBA’in öteki kardeş basketbolcularından 22 yaşındaki Cody Zeller Charlotte Hornets’te, 25 yaşındaki Tyler Zeller ise Boston Celtics’te savaş ediyor.

Pivot pozisyonunda vazife piyasa kardeşlerden Cody, ekibi nedeni ile 2013’te 1. tur 4. sıradan, Tyler ise 2012’de Dallas Mavericks nedeni ile 1. tur 17. bayağı draft edildi.

AA

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×