Mustafa V. Koç Spor Salonu açıldı

- Koç Holding ve TOFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Koç: - "Açılışını yapmakta olduğumuz tesis, merhum Mustafa V. Koç'un anısına ithaf edilmiştir. Sevgili ağabeyimin sportmen kimliğinin burada yaşatılmasından ve spora verdiği değerin gelecek nesillere aktarılacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum"

Mustafa V. Koç Spor Salonu açıldı
09 Haziran 2016 Perşembe 14:04


BURSA (AA) - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindeyken vefat eden Mustafa V. Koç'un adını taşıyan spor salonu, Bursa'da hizmete açıldı.

Koç Holding ve TOFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası AŞ arazisi içinde yaptırılan Mustafa V. Koç Spor Salonu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, spor salonunun toplulukları ve Koç ailesi için duygusal bir öneminin de bulunduğunu söyledi.

TOFAŞ Spor Kulübünün 43 yıllık tarihi ile özel sektör alanında spora yapılan yatırımın en başarılı örneklerden biri olduğunu belirten Koç, şöyle konuştu:

"Açılışını yapmakta olduğumuz tesis, merhum Mustafa V. Koç'un anısına ithaf edilmiştir. Sevgili ağabeyimin sportmen kimliğinin burada yaşatılmasından ve spora verdiği değerin gelecek nesillere aktarılacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Kurulduğundan bu yana altyapı çalışmalarına büyük önem veren kulübümüzün, sahip olduğu bilgi birikimini Türkiye'nin dört bir yanındaki gençlerin gelişimine yönelik faydaya dönüştürmüş olması, topluluğumuz açısından gurur vericidir. Bu tesis, spor yapan ve spora başlama hedefi olan, binlerce sporcunun, sporcu adayının okulu olmayı sürdürecektir."

Koç, açılışın, TOFAŞ Spor Kulübünün Spor Toto Basketbol Ligi'ne yükselme başarısı gösterdiği döneme denk gelmesinin güzel bir tesadüf olduğunu dile getirerek, "Takımımız play-off'u namağlup tamamladı. Şimdi kendilerini daha da heyecanlı bir sezon bekliyor. Yeni yapılanması ve altyapı tecrübesiyle takımımızı önümüzdeki sezon daha da güçlü göreceğimize inanıyorum. Tüm kadroyu bir kez daha kutluyor, başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.


- "Adını taşıması bizler için son derece anlamlı"


TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Okan Baş ise temeli Şubat 2015'te atılan yeni tesisin açılışıyla basketbolda gelen şampiyonluk sevincini bir arada yaşadıklarını belirtti.

TOFAŞ Basketbol Takımı'nın oyuncuları ve idari kadrosunu tebrik eden Baş, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki sezon Spor Toto Basketbol Ligi'nde daha büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz. Tesise adı verilen merhum Mustafa V. Koç, bu şampiyonluğu çok istiyordu. Spora daima destek veren ve pek çok spor dalı ile kendisi de fiilen ilgilenen Sayın Mustafa V. Koç'un tesisimizin yenilenme sürecinde desteğini her zaman hissettik. Bu tesisin kendilerinin adını taşıması bizler için son derece anlamlı. Onun bizi motive eden heyecanı, daima anılarımızda ve aklımızda olacak."


- "Yerel spor kulüplerine de hizmet verecek"


Baş, 43 yılı geride bırakan TOFAŞ Spor Kulübünün öncelikli hedefinin sportif başarının ötesinde, idari, teknik, altyapı ve A takımı ile model oluşturacak bir organizasyonu hayata geçirmek olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"TOFAŞ'ın basketbola bir sosyal sorumluluk projesi gözüyle bakmasında 43 yıl boyunca görev yapmış tüm başkanların derin izi var. Türkiye'de basketbola sürdürülebilir başarılar sağladık. Oyuncu yetiştirmede önemli rol üstlendik. Bu çatı altında pek çok yıldız sporcu ve spor profesyonelleri yetişti. Ülkemiz genelinde spor kültürünü ve çağdaş basketbol eğitimini model olacak şekilde yaymak için çaba gösterdik. Bursa'yı ülke basketboluna yeni yıldızlar yetiştiren bir basketbol kenti yaparak sahip olduğumuz mirası daha ileriye taşıyacağız. Mustafa V. Koç Spor Salonu da bu misyonun son halkası olarak hizmet verecek. Ayrıca tesis, yalnızca spor kulübüne değil, Bursa'daki yerel spor kulüplerine de hizmet verecek. Fabrikanın bir uzantısı olan spor salonunun kapısı, TOFAŞ çalışanlarına da açık."


- "Bunun hayalini hep kurdum"


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı Efe Aydan da Mustafa V. Koç Spor Salonun'un açılışından dolayı heyecanlı olduğunu ifade etti.

Aydan, TOFAŞ'ta çok uzun yıllar çalıştığını hatırlatarak, "Bunun hayalini hep kurdum. İlk geldiğim yıllarda faks makinemiz yoktu. Bugün bu spor salonunun sahibiyiz. Çok mutluyum. Bir spor adamı olarak böyle bir organizasyonun içerisinde pay sahibi olmak, benim için son derece önemliydi ve çok mutluyum." değerlendirmesinde bulundu.

Törene, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ve merhum Mustafa V. Koç'un eşi Caroline Koç da katıldı. Daha sonra, katılımcılar tesisi gezdi.


- Spor salonu


Toplam 5 bin 800 metrekarelik kullanım alanı içerisinde 3 basketbol sahası bulunan tesis, spor salonu, fitness merkezi, fuaye alanı, soyunma odaları, rehabilitasyon alanı ve ofisler ile 6 ana bölümden oluşuyor.

Parke ve potaları NBA standartlarında olan spor salonunun, toplam saha alanı ise 2 bin 600 metrekare. Spor salonunda sahalar, perdeler ile ayrılabilirken, gerektiğinde voleybol, masa tenisi gibi farklı spor dalları için de kullanılabilecek.

TOFAŞ fabrikası arazisi içerisinde yer alan Mustafa V. Koç Spor Salonu, TOFAŞ Spor Kulübü ve TOFAŞ çalışanlarının yanı sıra Bursa'daki amatör sporculara da hizmet verecek.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×