Muaythai: Şehit Ömer Halisdemir 7. Zafer Kupası

- Şehit Ömer Halisdemir adına Manisa'da düzenlenen 7. Zafer Kupası'nda, yaklaşık 250 sporcu mücadele edecek

Muaythai: Şehit Ömer Halisdemir 7. Zafer Kupası
03 Eylül 2016 Cumartesi 21:37


MANİSA (AA) - Türkiye Muaythai Federasyonu, Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Ömer Halisdemir 7. Zafer Kupası başladı.

Manisa Atatürk Spor Salonu'ndaki turnuvanın açılış töreninde konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, daha önce Zafer Kupası olarak 6 kez düzenlenen organizasyonun 7'ncisine Ömer Halisdemir'in adını verdiklerini söyledi.

Durna, Türkiye'nin 15 Temmuz'daki kalkışmadan başarıyla çıktığını belirterek, "Biz sporcularımıza nelerden vazgeçilmesi gerektiğini, neleri el üstünde tutmaları gerektiğini sürekli hatırlatıyoruz. Bunların başında gelenlerden bir tanesi vatandır, diğeri bayraktır. Bazı şeylerin değeri, kaybetmeden bilinemez. Şu anda biz huzur içinde ülkemizde yaşıyoruz. Ülkemizde yaklaşık 3 buçuk milyon Suriyeli olmak üzere toplamda 8 milyon Suriyeli ülkelerinden uzakta yaşıyor. 15 Temmuz'daki şehitlerimiz sayesinde ülkemizde rahatça ve özgür bir şekilde yaşıyoruz." diye konuştu.

Durna'nın konuşmasının ardından, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman, birer konuşma yaparak 15 Temmuz şehitlerini ve Ömer Halisdemir'i andılar.

Yarın sona erecek organizasyonda, 11 ilden yaklaşık 250 sporcu mücadele edecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×