Milli güreşçiler turnuva için Polonya yolcusu

Serbest Güreş A Milli Takımı, bu hafta sonu Polonya'da düzenlenecek olan 23. Uluslararası Waclaw Ziolkowski Turnuvası'na katılmak üzere bu ülkeye gitti.Eylül ayında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenecek dünya şampiyonasının hazırlıklarını...

Milli güreşçiler turnuva için Polonya yolcusu
31 Temmuz 2014 Perşembe 14:08

Serbest Güreş A Milli Takımı, bu hafta sonu Polonya'da düzenlenecek olan 23. Uluslararası Waclaw Ziolkowski Turnuvası'na katılmak üzere bu ülkeye gitti.

Eylül ayında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenecek dünya şampiyonasının hazırlıklarını aralıksız bir şekilde sürdüren A Milli Serbest Güreş Takımı, güçlü ülkelerin katılım sağladığı ve prova niteliği taşıyan özel turnuvalarda boy göstermeye devam ediyor.

2 - 3 Ağustos 2014 tarihlerinde Polonya'nın Katoviçe kentinde organize edilecek 23. Uluslararası Waclaw Ziolkowski Turnuvası'nda güreşecek 9 milli sporcu, 61, 65, 86 ve 98 kilolarında kürsüde yer alabilmek için performans sergileyecek.

Milli takım sporcuları tecrübeli antrenörler Abdullah Çakmar ve Efrahim Kahraman yönetiminde Polonya'da madalya mücadelesi verecek. Polonya'ya gidecek milli mayolara güveninin tam olduğunu söyleyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da, elde edilecek başarıların dünya şampiyonası öncesinde moral ve motivasyon açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

23. Uluslararası Waclaw Ziolkowski Turnuvası'nda ülkemizi temsil edecek sporcular ve sıkletleri şu şekilde:

61 kilo: Münir Recep Aktaş, Recep Topal

65 kilo: Mustafa Kaya, Servet Coşkun

86 kilo: Ayhan Sucu, Ahmet Bilici

98 kilo: Fatih Yaşarlı, Ali Bönceoğlu, İbrahim Bölükbaşı

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×