Mehmet Ali Aydınlar: İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk davası kapsamında ifade verdiği haberlerini yalanlayarak, "İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır.

Mehmet Ali Aydınlar: İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır
29 Ocak 2014 Çarşamba 23:23

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Mehmet Ali Aydınlar, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk davası kapsamında ifade verdiği haberlerini yalanlayarak, "İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır." dedi.

Mehmet Ali Aydınlar, yaptığı yazılı açıklamada, rüşvet ve yolsuzluk davası sürecinde savcı Mehmet Yüzgeç'in kendisini ifadeye çağırdığı haberlerinin asılsız olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandığı:

"29 Ocak 2014, Çarşamba günü (bugün) bazı yayın mecralarında, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili bilgilerin verildiği haberlerde, görevden alındığı belirtilen savcılardan Mehmet Yüzgeç’in, şüpheli sıfatıyla şahsımı ifade vermeye çağırdığı belirtilmiştir. Bu, tamamen asılsız ve gerçek dışı bir iddiadır. Haberlerde sözü edildiği şekilde, söz konusu soruşturma ile ilgili olarak tarafıma Cumhuriyet Savcılığı tarafından yazılı ve/veya sözlü olarak ulaştırılmış bir çağrı bulunmadığını önemle belirtirim.

Ayrıca yine konuyla ilgili bazı haberlerde haberin veriliş şekli ve içeriğindeki ifadeler; şahsımla birlikte başka bir iş adamının ifadeye çağrılması üzerine, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarının görevden alındığı algısı yaratmaktadır. Bu ifadeler, kamuoyu nezdinde şahsımla ilgili yanlış anlamalara yol açabilecek niteliktedir. Yukarıda belirtiğim gibi sözlü ya da yazılı davet almadığım ve hiçbir ilgim olmayan bir soruşturmada, ifade vermeye çağrıldığımı varsayarak savcıların bu nedenle görevden alındığının belirtilmesi, son derece düşündürücüdür.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, kaynağı belirtilmeyen bu haberin yayınlanmamasını ve yayınlanmaya devam etmesi halinde hukuki haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim. Göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederim."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×