'Mecnun Otyakmaz’ın Kulüp Başkanlığı için bir engel yok'

Yargıtay 5. Daire'sinin açıkladığı şike kararları sonrası Sivasspor Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı.

'Mecnun Otyakmaz’ın Kulüp Başkanlığı için bir engel yok'
18 Ocak 2014 Cumartesi 11:38

Yargıtay 5. Daire'sinin açıkladığı şike kararları sonrası Sivasspor Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Sivasspor Yönetim Kurulu, Mecnun Otyakmaz’ın Kulüp Başkanlığı görevini yürütmesine bir engel bulunmadığı kaydedildi.

Resmi İnternet sitesi aracılığı ile yapılan açıklamada, Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, kaleci Korcan Çelikay ve Asbaşkan Faruk Taşseten’in de yargılandığı dava kapsamında, kendilerine resmi bir tebligat ulaşmadığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Başkanımız Mecnun Otyakmaz açısından; gerek çıkar amaçlı suç örgütüne bilerek - isteyerek yardım etmek, gerekse 22/05/2011 günü oynanan Sivasspor - Fenerbahçe maçında şike yapmak iddialarından ötürü, aynı şekilde profesyonel futbol takımı kalecimiz Korcan Çelikay yönünden de bu maça ilişkin şike suçlamasından ötürü verilen hükmün,'5320 sayılı Kanunun 8/1. maddesi de gözetilerek CMUK'nın 321. maddesi uyarınca bozulmasına, 17/01/2014 tarihinde oybirliğiyle karar verildiği' görülmüştür."

Konu ile alakalı olarak, hukukçularla yaptıkları ilk değerlendirmede de şu an itibarı ile gerek Kulüp Başkanları Mecnun Otyakmaz, gerekse kaleci Korcan Çelikay açısından, kesinleşmiş bir mahkumiyet kararının olmadığı, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nce yerel mahkeme hükmünün lehlerine bozulduğunun anlaşıldığına da işaret edilen açıklamada, "İşbu şartlar altında Sayın Başkanımız Mecnun Otyakmaz’ın yasalar gereğince kulüp başkanlığı görevini yürütmeye devam etmesine, aynı şekilde profesyonel futbol takımı kalecimiz Korcan Çelikay’ın da futbol hayatını sürdürmesine engel teşkil edecek herhangi bir hal bulunmamaktadır.Bazı basın yayın organlarınca, alınan karar yeterince incelenmeden yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, yargılaması devam etmekte olan bu konu ile alakalı yapabileceğimiz açıklamanın bundan ibaret olacağını kamuoyunun bilgi ve takdirlerine sunarız." ifadeleri kullanıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×