Mancini'yi Kınadılar

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) yazılı bir bildiri ile Mancini'yi kınadı. TÜFAD'ın açıklaması şöyle:

Mancini'yi Kınadılar
13 Ocak 2014 Pazartesi 10:36

"Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin 51. TSYD Sporun Zirvesi seminerindeki "Türk teknik adamların geride kaldığı" şeklindeki ifadesini kabul etmemiz mümkün değildir.

Ülkemizde bugüne kadar çeşitli ülkelerden aralarında dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu olmuş, kendi liglerinde şampiyonluklar yaşamış bir çok ünlü teknik direktör görev yapmış ve hiçbir kalıcı başarı gösteremeden ülkemizden ayrılmışlardır.Bu teknik direktörler ülkemize futbol adına hiçbir şey kazandırmadıkları gibi, ülkemizden çok şeyler götürmüşlerdir.

Oysa hepimizin bildiği gibi gerek Milli Takım bazında gerekse de Avrupa Kupalarında bugüne kadar kazanılan başarılar Türk Teknik Direktörleri tarafından kazanılmıştır.
Türk teknik adamlar, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-kültürel şartlar,kulüp yapılanmaları ve kendilerine sağlanan olanaklar çerçevesinde başarılı çalışmalar yapmaktadır. 

Türk Teknik adamlara ülkemizde , Avrupalı meslektaşlarına sunulan çalışma koşulları,ekonomik şartlar, onlara tanınan sabır ve hoşgörü gösterildiği takdirde başarılı olacaklarına yürekten inanıyoruz. Türk teknik adamlar bu başarıyı gösterecek bilgi ve donanıma fazlasıyla sahiptir ve bunu ispat etmişlerdir.Sayın Roberto Mancini'nin bu açıklamasını esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz." 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×