Mahmut Uslu: Bu yüzyılın karasıdır

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Galatasaray Liv Hospital'ın sahaya çıkmamasını yüzyılın karası olarak niteledi. Uslu, alınlarının teriyle şampiyon olduklarını söyledi.Galatasaray Liv Hospital'ın sahaya...

Mahmut Uslu: Bu yüzyılın karasıdır
19 Haziran 2014 Perşembe 23:18

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Galatasaray Liv Hospital'ın sahaya çıkmamasını yüzyılın karası olarak niteledi. Uslu, alınlarının teriyle şampiyon olduklarını söyledi.

Galatasaray Liv Hospital'ın sahaya çıkmadığı için oynanmayan Beko Basketbol Ligi play-off final serisi son maçının ardından Mahmut Uslu, açıklamalarda bulundu.

Mahmut Uslu, "Basketbolcularımız kutlama yapıyor; yalnız buruk bir kutlama. Basketbolcular maalesef oynamadan bir şampiyonluk kazandılar alınlarının akıyla. Ben Galatasaray camiasıyla ilgili hiçbir şekilde yorum yapmak istemiyorum; ama Galatasaray yönetimiyle ilgili, maalesef kulübü yönetemeyen yöneticiler diye söylüyorum. Ben bugün bunu yüzyılın karası olarak göstermek istiyorum. Bu yüzyılın karasıdır." ifadelerini kullandı.

"Biz 17 maçta 1 kere maç kaybetmişiz. Yüzde olarak yüzde 1 ihtimalle kazanabilirlerdi. Zaten yenerek şampiyon olurduk." diyen Uslu, "17 Haziran diye tutturmuşlar. Onların en büyük problemi 17 Haziran değil; 17 Aralık. Biz 3 - 4 temmuzları yaşadık. Hep beraber yaşadık. Daha evvelden Osman Çolakoğlu gibi federasyon başkanları, başka başbakanları, bakanları vardı. Ama o işler değişti. Şimdi yeni bir hükümet, yeni bir başbakan yeni bir bakan var o dönemler geçti. 'Ben posta atacağım, hakem değiştireceğim. Verilmeyen cezaları vereceğim' dönemi geçti. Bunları anlayamıyorlar anlayamadıkları gibi yanlış işler yapıyorlar. Türk sporuna balta atıyorlar. Bu işler bitti. 3 Temmuz bitti. 17 Aralık oldu herkesin foyası ortaya çıktı. Kumpasçılık bitti, paralelciler ortaya çıktı. Çok önemli bir milat bugün." şeklinde konuştu.

Galatasaraylılara seslenen Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: "Bana yumruk atıldığı zaman 11 tane eski yönetici abim, kardeşim aradı. Kendileri özür bile dilemediler. Sonra dediler ki bize kötü muamele yapıldı. Onlar bizim otobüsümüzü taşladılar. Türkiye'de her şey değişiyor, bu da değişecek. Biz inşallah bu sene şampiyon olduk alnımızın teriyle. Gelecek sene de olmak istiyoruz; ama olamayabiliriz de bu kadar problem değil. Bütün bunlar futbolda 3 - 4 hafta önce şampiyon olduk diye. 17 maçta bir kere yenemeyeceğiniz için bu olayları yapıyorsunuz. 50 yılını basketbola vermiş biri olarak Aziz Yıldırım, kişilerle uğraşmadı, Aziz Yıldırım, 'Bu zihniyet milli takımda olduğu müddetçe biz onu yaşatmayız. Kişi değil zihniyet önemli. Sonuna kadar başkanımın arkasındayız."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×