Kulüpler Birliği'nden tarihi karar

Kulüpler Birliği Vakfı Haliç Kongre Merkezi'nde toplandı. Toplantının ana gündem maddesi naklen yayın ihalesiydi. Toplantı sonrası izahat yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Kulüpler olarak naklen yayın ihalesini Kulüpler Birliği'

Kulüpler Birliği'nden tarihi karar
13 Mart 2015 Cuma 19:59

Kulüpler Birliği Vakfı Haliç Kongre Merkezi'nde toplandı. Toplantının temel gündem maddesi naklen yayın ihalesiydi. Toplantı sonrası izahat oluşturan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Kulüpler şekilde naklen yayın ihalesini Kulüpler Birliği'nin yapması meselesinde mutabakata vardık ve bunun için Süper Lig AŞ'nin kurulmasını kararlaştırdık" dedi.

Toplantıda, naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği sebebi ile üstlenilmesini tyükseliştıklarını anlatan Gümüşdag, 'Hep gündemimizde bulunan konuyu enine boyuna konuştuk. Rakamlar ve dünyadaki sayılara tek tek baktığınızda bir çok çok ülkede naklen yayın ihalelerinin bu tarzda yürütüldüğünü gördük. Naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği Vakfı sebebi ile yapılması konusunda, bu toplantıya gelen bütün kulüp temsilcileriyle mutlak bir mutabakat halindeyiz. Türkiye'de bütün sponsorlarla anlaşmaların daima Kulüpler Birliği tarafındın üstlenilmesini istiyoruz' dedi.

'Naklen yayın ihalesinin yapılması için de Süper lig AŞ'nin kurulması gerekiyor' diyerek Türkiye Futbol Federasyonu'nu dönem dışı bırakılacağının sinyalini sağlayan Gümüşdağ, 'Sayın Yıldırım Demirören'i aradım, önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Sonra spor bakanımızla, daha sonra başbakanımızla ve cumhurbaşkanımızla konuyu konuşacağız. Alman ve İngiliz yetkililerden de bilgi alacağız' ifadelerini kullandı.

7 Nisan 2015 Salı günü tekrardan toplanacaklarını kaydeden Gümüşdağ, 'Süper Lig Aş'nin kurulması için hepimiz mutabakat halindeyiz. Hepimiz harekete geçtik. Kulüpler Birliği'nin tekrardan yapılanması ve naklen yayın ihalesini yapması gerekiyor. Yayın ihalesini kimin yöneteceğine karar vermemiz gerekiyor. Biz bunun Kulüpler Birliği sebebi ile yapılmasını istiyoruz. Bana oranla yeni yapılacak ihalede var fiyatın 1,5 sert çok olacaktır' diye konuştu.

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×