Körüstan: Fenerbahçe şampiyon olacak, Galatasaray kupa alacak

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Futbol Federasyonu yönetimini ağır bir dille eleştirdi.

Körüstan: Fenerbahçe şampiyon olacak, Galatasaray kupa alacak
17 Nisan 2014 Perşembe 20:18

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Futbol Federasyonu yönetimini ağır bir dille eleştirdi. Körüstan: “Artık her şeyi resmi yapıyorlar. Fenerbahçe şampiyon olacak, Galatasaray kupa alacak. 15 takım figüranlık yapsın. Hakem hataları olmasa 50 puanımız olurdu.” dedi.

Kulüben resmi televizyonu Bursaspor TV’ye konuşan Körüstan, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sadece Galatasaray maçında değil, sezon başından beri sıkıntılar yaşadıklarını belirten Körüstan, şöyle konuştu:

“Türkiye şike süreci yaşadı. Her şey temiz olacak dediler. Artık her şeyi resmi yapıyorlar. Fenerbahçe şampiyon olacak, Galatasaray kupa alacak. 15 takım figüranlık yapsın. Hakem hataları olmasa 50 puanımız olurdu. Maça çok güzel başladık. Baskı var, seyirci var. İkinci yarı başladı penaltı olmayan pozisyonu verdi. İbrahim'in kolu kapalı. O eli nereye atacaksa? O kadar güzel penaltı çaldı ki. Daha eş güdüm toplantısından başladı. Maçın dördüncü hakemi orada başladı abuk sabuk konuşmaya. TFF temsilcisi sanki Galatasaray'ın avukatı bana bilet fiyatlarını soruyor. Sanane kardeşim. Kurallara uygun olarak fiyat uyguluyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu'na tepkimiz var. Hakem maçtan önce ev sahibi takımın masörünü çağırıyor, 'Civelli'ye söyleyin atarım' diyor. Burak küfür ediyor, dönüp bakmıyor bile. Maçın 90 dakikasına bakın birçok şey bulursunuz. Böyle bir rezalet yok. Güç olarak istek olarak çok daha iyiydik. Maçtan önce söyledim İrfan hocaya. '12 kişiyle mücadele edeceğiz' dedik ama 15-16 kişiyle mücadele ettik. Türkiye Futbol Federasyonu bu işi her yerine bulaştırdı.”

BİZ MAÇA ÇIKMADAN TUR ATLAYACAKLARI KARARI VERİLMİŞ

Körüstan, “Takımı sahadan çekmeyi düşündünüz mü?” sorusu üzerine şunları dile getirdi: “Takımı sahadan çekmek doğru değil. Mücadeleye devam etmek zorundasınız. Tepkinin de bir sınırı var. Sahadan çekseniz daha büyük şeyler olur. Önümüzdeki sene Türkiye Kupası'na katılmama sorunu olur. Biz maça çıkmadan zaten tur atlayacakları kararı verilmiş. Biz ne yaparsak yapalım önemli değil. Seyirciye de hayret ediyorum. O sahaya nasıl girmediler. Bizim gibi sakin insanlar bile çıldırdı. Futbolu yönetenlere yapıcı olacak durumumuz yok. 3 tane İstanbul takımı mı var? Bursaspor şampiyon olmadı mı? Tertemiz şampiyon oldu. Beğenmediler. 'Bize şaibeliler lazım' dediler. Her sene yaşadıklarımızı düşünün. Artarak geliyor.”

HAKEME, ‘KATLİAM YAPMAYA GELMİŞSİN’ DEDİM

Kendisinin de tanıdığı hakemler olduğunu vurgulayan Körüstan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sohbet ettiğim hakemler de var. Ama maç esnasında konuşmayız. Maç biter, her şey soğur ondan sonra muhabbet ederiz. Bizim devre arasında Lütfü Arıboğan geliyor sohbet ediyor. Ne oluyor burada ya? Lütfü abi sevdiğimiz bir insandır. İyi de sohbetimiz var. Sen bir kere hakem olarak yapamazsın. Temsilci olarak da yapamazsın. Ben burada art niyet ararım. Maçtan sonra bu tepkimi dile getirdim. Ağzıma ne geliyorsa söyledim. Hakeme, "Katliam yapmaya gelmişsin" dedim. Burada Melo'ya, Burak'a nasıl sabretti bilmiyorum. Daha ilk 45 dakikada 9 kişi kalmaları lazım. Bu işi beceremiyorlar. Kesinlikle beceremiyorlar. E-Bilet'i de hepsini de yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Böyle bir lig hiç yaşandı mı? Eğitim de mi almıyor bunlar?”

BİZ ZATEN KONGRE KARARI ALMIŞIZ

Körüstan, rakip takım taraftar bilet fiyatlarının 800 TL olması konusunda ise şunları ifade etti: “Hiç pişmanlığım yok. Bizim orada vermek istediğimiz mesaj başkaydı. Bunu anlayamadılar. 22 bin kombine zaten satmışız. Bunu satsak ne olur satmasak ne olur dedik. Tepki için fiyat koyduk. TFF'ye tepkiydi. Satılacak zaten biletimiz yoktu bizim kendi taraftarımıza. Maraton, kapalı tribün, kapalı kale arkası satılmış. Açık kale dörtte üçü satılmış. Bursa zaten bunları biliyor. Bizim doğru dürüst satılan biletimiz yok ki. Bu açıklamaların ironi olduğunu herkes anlaması lazım. Sezon başından beri neler yaşıyoruz. Basın kuruluşları da. Kongrede bir adayı destekleyen basın kuruluşu o günden bugüne kadar bize yapmadıklarını bırakmadılar. Maçtan sonra yayın yapıyorlar, Erkan Körüstan istifa etti diye. Böyle bir yayın yapılır mı. Biz zaten kongre kararı almışız. Tamamen mahsus yapıyorlar. Bunlar Bursaspor düşmanı. Kardeşim sen doğru adayı tutmadıysan ne yapalım. Kabulleneceksin. Sen bana zarar veremezsin.”

BU ANARŞİNİN DURMASI LAZIM

Taraftarların tepkisine değinen Körüstan, “11 ay sonra değil daha kongrenin ertesinde başladı. İlk maçta 25. dakikada yönetim istifa diye bağırdılar. Bunu belli bir grup yaptı. Beni üzen öteki grupların buna müsaade etmesi. 2-3 maçtır aşırı küfür ediliyor. Ben protestoya karşı değilim. Ama küfür ediyorsan olmaz. Bana ettikleri küfürleri aynen iade ediyorum. Kendilerini anlattılar o küfürlerle. Takımın motivasyonu o kadar çok bozuluyor ki. Herkesi yedik. Antalya maçı, 1-0 öndeyiz, Daum istifa, Colin git diye bağırıyorlar. Kongre kararı almamın sebebi protestoların durması. Biz bir yola çıktık. Bursaspor Kulübü'nde kan emiciler var dedik. Özür dilerim az bile söylemişim. Biz bunlarla mücadele edeceğimizi söyledik. Burada Ertuğrul Sağlam'ın kapısını yumruklamışlar. Herkes yerini bilecek. Çünkü bu anarşinin durması lazım. Bunu meslek haline getirmişler. Etrafımdakiler etkileniyor. Benim de bir ailem var. Sadece bizim mücadelemizle olmaz. Gerçek Bursaspor taraftarının buna dur demesi lazım. Dünkü maça küfürle başladık.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×