Koç Topluluğu Spor Şenliği, 4 bine yakın çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi

Koç Topluluğu Spor Şenliği, 25’nci yılında 30 şirket ve 4 bine yakın çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi. 5 ilde 68 gün süreyle yapılan organizasyonda en çok kupayı Arçelik ile Ford Otosan kazandı.Koç Holding’in kurucusu merhum...

Koç Topluluğu Spor Şenliği, 4 bine yakın çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi
25 Haziran 2014 Çarşamba 16:38

Koç Topluluğu Spor Şenliği, 25’nci yılında 30 şirket ve 4 bine yakın çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi. 5 ilde 68 gün süreyle yapılan organizasyonda en çok kupayı Arçelik ile Ford Otosan kazandı.

Koç Holding’in kurucusu merhum Vehbi Koç’un isteğiyle 1989 yılında başlayan Koç Topluluğu Spor Şenliği organizasyonu bu senede 4 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. 5 ilde 68 gün süreyle düzenlenen Spor Şenliği’nde, 12 branşta en çok kupayı Arçelik ile Ford Otosan kazanırken, onları Yapı Kredi Bankası ve Tüpraş izledi.

Organizasyon İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da gerçekleştirildi. Toplamda 841 müsabakaya sahne olan spor şenliğinde tenis, yelken, yüzme, voleybol, futbol, veteran futbol, satranç, atletizm, basketbol, masa tenisi, bowling ve dragonboat ile toplam 12 branşta karşılaşmalar yapıldı.

Koç Holding CEO’su Turgay Durak, topluluk olarak çalışanlardan başlayarak toplumun her kesiminin spor yapmasını, Türkiye’de sporun gelişimini ve uluslararası arenada başarılı sonuçlara ulaşılmasını organizasyon ve sponsorluklarla desteklediklerini söyledi.

Müsabakaların son gününde oynanan ve FIFA kokartlı hakem Hüseyin Göçek’in yönettiği Bölgeler Arası Futbol Süper Kupa Final karşılaşmasında ise normal süresi 1-1 biten maçın uzatma devresinin son anlarında ağları havalandıran Tüpraş, Arçelik’i 2-1 yenerek kupaya uzandı. Maçın ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren takım ve sporculara ödülleri takdim edilirken, Tüpraş’lı sporcular kupayı Koç Holding CEO’su Turgay Durak’ın elinden aldı.

CİHAN

Koç Topluluğu Spor Şenliği, 4 bine yakın çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×