Koç Spor Fest başlıyor

- Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Ünlü: - "Yıl boyunca Koç Holding ana sponsorluğu ile gerçekleşen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nda 2009 yılından bu yana 186 bin sporcu mücadele etti. Bu yılki organizasyonla birlikte sayının 200 bini geçmesini bekliyoruz"

Koç Spor Fest başlıyor
16 Şubat 2017 Perşembe 12:53

İSTANBUL (AA) - Koç Holding'in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturan gençlik festivali Koç Spor Fest, Kış Oyunları ile başlıyor.

Holding açıklamasına göre, Koç Holding'in 2006 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye'nin "en geniş katılımlı" spor organizasyonu Koç Spor Fest'in 2017 yılı finalleri, geçen yıl ilk kez takvime eklenen Kış Oyunları ile başlıyor.

İlk etabın 16-19 Şubat tarihlerinde Kayseri Erciyes'te, ikinci etabın ise 2-5 Mart tarihlerinde Erzurum Palandöken'de gerçekleştirileceği Kış Oyunları Finalleri'ne yaklaşık 40 üniversiteden 400'ün üzerinde sporcu katılacak.

Finaller süresince Kayak ve Snowboard Türkiye Şampiyonaları ile Kayak ve Snowboard Paralel Yarışları düzenlenirken, bu yıl takvime ilk kez dahil edilen Snowboard Cross ve Ski Cross müsabakalarıyla sporcular daha fazla yarış deneyimi kazanacak.

Türkiye şampiyonalarının yanı sıra tüm üniversite öğrencilerine açık, kayak ve snowboard yarışlarına da ev sahipliği yapacak Koç Spor Fest'in bu yıl sunacağı bir diğer yenilik de Erzurum'daki müsabakalarda gerçekleştirilecek gece yarışları olacak.

Yıl boyunca 26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest'in bahar etabı ise 20-21 Nisan'da Çanakkale'de başlayacak. Çanakkale'nin ardından Tekirdağ, Bolu, Konya, Adana ve Eskişehir'i ziyaret edecek olan Koç Spor Fest'in final müsabakaları Denizli'de yapılacak. 5 bin sporcunun mücadele edeceği büyük finaller 11-12 Mayıs tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi'nde gerçekleşecek.


- "Spor bilincinin tabana yayılması için çok etkin bir platform"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, Koç Spor Fest'in her yıl etki alanını genişleterek daha fazla branştan daha fazla üniversite öğrencisine dokunduğunu belirtti.

Koç Spor Fest'in, odağında üniversite sporları olan, Türkiye'de gençleri spor, müzik ve eğlence ile aynı anda buluşturan açık ara en büyük festival olduğunu ifade eden Kızıl, şu açıklamalarda bulundu:

"Bugüne kadar 34 şehirde 35 üniversiteye gittik. 109 bin kilometre yol kat ettik. Gerçekleşen 97 festivalde, etkinliklerimizle sahada 3,5 milyon, sosyal medyada ise 38 milyonu aşkın gence ulaştık. Ayrıca üniversiteli sporcularımız ile olimpiyat ruhunu da gururla tüm Türkiye'ye taşıyoruz. Yıl boyunca Koç Holding ana sponsorluğu ile gerçekleşen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları'nda 2009 yılından bu yana 186 bin sporcu mücadele etti. Bu yılki organizasyonla birlikte sayının 200 bini geçmesini bekliyoruz.

Koç Spor Fest'i, spor bilincinin tabana yayılması, mücadele ve fair play ruhunun yaygınlaşması için de çok etkin bir platform olarak görüyoruz. Koç Holding olarak uzun yıllardır verdiğimiz destek ile Koç Spor Fest'in bir festivalden öte iyi yaşam ve daha iyi bir gelecek için gençleri birleştiren bir buluşma noktası olmasından son derece memnunuz."

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer de geçen yıl takvime ilk kez eklenen Kış Oyunları'nın kapsamının genişleyerek devam ettiğini dile getirdi. Tamer, şunları kaydetti:

"Bu sene yarış programımıza ilk kez düzenlenecek olan Snowboard Cross ve Ski Cross'u da ekledik. Böylelikle sporcularımız daha fazla yarış deneyimi elde etmiş olacak. Koç Holding ile uzun yıllardır birlikte başarılı bir şekilde yürüttüğümüz Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları, ülkemizde sporun gelişimi açışından büyük önem taşıyor.

Koç Spor Fest'in, bu sene yine sporcularımız için en üst seviyede bir yarış ve etkinlik deneyimi sunacağına şüphem yok. Ülkemizde giderek dünya ile yarışabilecek etkili organizasyonlar düzenleniyor. Koç Spor Fest de bu organizasyonlar arasında en çok öne çıkanlardan birisi. Koç Spor Fest'in her yıl daha çok sporcuya ulaşması bizleri çok memnun ediyor."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×