'Kızıl’a takımın sahiplenmesi noktasında kapıları açmasını defalarca söyledik'

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ın takımın sahiplenmesi konusunda bütün kapıları Gazianteplilere açması gerektiğini söyledi.

'Kızıl’a takımın sahiplenmesi noktasında kapıları açmasını defalarca söyledik'
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:33

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ın takımın sahiplenmesi konusunda bütün kapıları Gazianteplilere açması gerektiğini söyledi. Çelik, bunu kendisine defalarca söylediklerini belirtti.

Çelik, AKP Gaziantep İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, yarın kongreye gidecek olan Gaziantepspor’un içinde bulunduğu son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gaziantep’te, Gaziantepspor’u çok iyi bir yere getirecek, en azından ilkler arasına sokabilecek yönetimin olmasını arzu ettiklerini kaydeden Çelik, şunları söyledi:

"Mevcut yönetimle ilgili olarak tabi hoşnutsuzluklar vardır, taraf olanlar vardır, karşı olanlar vardır, bu tabi eşyanın tabiatı gereğidir. Sayın bakanımızla beraber bütün 9 milletvekiliyle beraber sayın İbrahim Kızıl’la biz Ankara’da bir görüşme yaptık. Sayın İbrahim Kızıl, Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı’nı bırakabileceğini söyledi. Ancak bazı alacaklarının olduğunu söyledi.

Daha sonra burada Gaziantep’te bir inisiyatif oluşturuldu, bir ekip oluşturuldu ve uluslar arası düzeyde bir danışmanlık firması çağırıldı. Gaziantepspor’la ilgili bir değerlendirme çalışması yaptı. Alacaklarını, borçlarını, bütün hesaplarını incelediler ve şuan net ortada bir görüntü var. Sayın Kızıl, daha sonra bir karar değiştirdi. Tekrar Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı’na aday olacağını ve Pazar günü kongrede de sanırım tek aday olarak girecek."

Sporla, futbolla iç içe olan bir insan olmadığını kaydeden Çelik, "Biz Gaziantep’i çok önemsiyoruz. Dolayısıyla Gaziantep’le ilgili olan, Gaziantep’in dışa açılan yüzü olan her şey de bizi çok ilgilendiriyor. Bu çerçevede Gaziantepspor bizi fazlasıyla ilgilendiriyor." diyerek şöyle devam etti:

"Sayın Sergen Yalçın’ın gelmesiyle birlikte peş peşe alınan 4 galibiyet Gazianteplilerin, hepimizin yüzünü güldürdü. Bu trendin biz devam etmesini istiyoruz. Burada şahsen Hüseyin Çelik olarak ben hiç kimsenin arkasında veya önünde değilim. Kim Gaziantepspor’a daha büyük bir değer katacaksa, büyük bir katma değer katacaksa biz hep birlikte onunla beraber oluruz.

Elbette ki burası bir hukuk devletidir. Kurallar içerisinde ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır. Burada sayın İbrahim Kızıl geçmişte Gaziantepspor’un meselelerini bana getirdiğinde ben imkanlarım ve gücüm nispetinde hep yardımcı olmaya çalıştım. İbrahim Kızıl, Gaziantepspor’un kulüp başkanı olduğu için ben bir milletvekili olarak ilgilenmeyi kendi üzerime vazife olarak bildim. Bundan sonra da kim kulüp başkanı olursa olsun, bütün arkadaşlarımızla aynı şeyi yapacağız. Sayın İbrahim Kızıl bir Gazianteplidir, Gaziantep’te yaşayan herkes Gazianteplidir. Biz Gaziantep’e böyle bakarız. Burası artık metropol şehirdir ve Gaziantep’in küçük düşünmek gibi lüksü olamaz."

İbrahim Kızıl’ın da hemşehrileri olduğunu aktaran Çelik, "O da Gazianteplidir. Bize makul, meşru, mantıklı teklifle geldiği zaman yine yardımcı oluruz ama Gaziantepspor’un sahiplenmesi konusunda sayın Kızıl’ın bütün kapıları tüm Gaziantep’e açması gerekiyor. Biz bunu kendisine defalarca söyledik. Başkanın kim olması gerektiğine ben veya siyasi arkadaşlarım karar vermez. Buna Gaziantepliler, üyeler, delegeler elbette karar verecektir. Meselenin özü budur." diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN

'Kızıl’a takımın sahiplenmesi noktasında kapıları açmasını defalarca söyledik'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×