Kayserispor Teknik Direktörü Paciencia: Türk futboluna yabancı değilim

Kayserispor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Domingos Paciencia, Türk futboluna yabancı olmadığını, ilk hedefinin takımının bulunduğu konumdan üst sıralara taşımak olduğunu söyledi.

Kayserispor Teknik Direktörü Paciencia: Türk futboluna yabancı değilim
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:43

Kayserispor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Domingos Paciencia, Türk futboluna yabancı olmadığını, ilk hedefinin takımının bulunduğu konumdan üst sıralara taşımak olduğunu söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden ve devre arası kamp dönemini Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm beldesinde geçiren Kayserispor, bugün Kempinski Otel'de yeni teknik direktörüyle sözleşme imzaladı. İmza törenine Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma da katıldı.

Sözlerine istifa eden teknik direktörleri Robert Prosinecki'ye teşekkürle başlayan Hurma, eski hocalarının 3 kez istifa ettiğini artık yapacak birşeyleri kalmadığı için yeni hoca arayışına girdiklerini açıkladı. Avrupa kupasında final oynamış bir teknik direktörle anlaştıkları için mutlu olduklarını kaydeden Hurma, yeni teknik patronun Kayseri'de daha fazla şeyler yapacağına, Türk futboluna da önemli katkıları olacağına inandıklarını vurguladı.

1,5 YILLIK SÖZLEŞME

Kayserispor'un çiçeği burnunda yeni teknik direktörü Portekizli Domingos Paciencia, kendisini 1,5 yıllık sarı-kırmızılı renklere bağlayan imzayı attıktan sonra değerlendirmelerde bulundu.

Kayserispor'un kendisi ile ilgili ilk temas kurulduğu zaman oturup takımı araştırmaya başladığını ifade eden Paciencia, "Benle ilk temas kurulduğu zaman Kayseri hakkında bilgileri internetten toparlamaya çalıştım. İlk bilgilerin Süper Lig'de istikrarlı kararların altında imzası olan bir takım gördüm. Başarı ve başarısızlık durumalarında da kararlıklı olduklarını gördüm." dedi.

Kayserispor'un hedefleri ile kendi hedeflerinin örtüştüğünü hissettiğini açıklayan Paciencia, ilk öncelikli hedefinin yeni takımını ligde bulunduğu durumdan yukarı doğru taşımak olduğunu, Kayseri'nin ligde çok daha fazlasını hak eden bir takım olduğunu belirtti.

Kısa bir zaman içerisinde oyuncuları tanıyıp takıma adapte olmak istediğini belirten Paciencia, "İçinde bulunduğumuz yerden çıkabilmek bizim için çok büyük bir şans. Geçmişte olan şeyler için çok fazla konuşmaya gerek yok. Gelecekte olan herşeyden artık bu noktadan itibaren ben sorumluyum. Bu içinde bulunduğumuz şartlardan çıkıp bizim daha ilerlere çıkmamız konusunda ortak bir yol belirleyeceğiz." diye konuştu.

Kayseri olarak herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini hatırlatan Paciencia, taraftarlarının inancıyla üst sıralara doğru gitmek istediklerini, kendisinin oyunculuk ve teknik adamlıkta tek bir kimliği olduğunu bunun da 'kazanmak' olduğunu açıkladı. Kendisinin hiç bir zaman bu kazanma kimliğinden geri adım atmadığını belirten Paciencia, bu durumu da bir an önce Kayserispor'da başlatmak için sabırsızlandığını, kendisini çok büyük mesailerin beklediğini aktardı.

Türk futboluna çok uzak olmayan bir teknik adam olduğunu da açıklayan Paciencia, "Türk futboluna çok uzak olduğumu düşünmüyorum. Türkiye'deki antrenörler seminerine katılmıştım. Bana bu ligin kalitesi ve bilgisi hakkında o seminer çok fazla yardımcı oldu. Burada bulunmuş teknik adam ve futbolularla da bir takım konuşmalarımız oldu. Benim bu lige çok yabancı olduğum söylenemez. Tam tersine aşina olduğum bir lig." diyerek açıklamalarını tamamladı.
CİHAN

Kayserispor Teknik Direktörü Paciencia: Türk futboluna yabancı değilim


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×