Kadın milli hentbolcular tarih yazmak istiyor

- Antrenör Vurgun: - "Danimarka maçını kazanıp Türkiye hentbol tarihinde A takımlar düzeyinde bir ilki gerçekleştirerek Avrupa Şampiyonası'na katılmak en büyük amacımız"

Kadın milli hentbolcular tarih yazmak istiyor
31 Mayıs 2016 Salı 14:48

RİZE (AA) - 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup 5. maçında yarın Rize'de Danimarka'yı ağırlayacak A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın antrenörü Hikmet Vurgun, bir ilki gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Vurgun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında, Rize'de tarih yazmaya hazırlandıklarını ifade etti.

Elemelerde Rusya, Danimarka ve Portekiz'in bulunduğu grupta yer aldıklarını hatırlatan Vurgun, "Yarın Danimarka ile Rize'de oynayacağız. Bu maçı seyircimizin itici gücüyle kazanmak istiyoruz. Bu müsabakada galip gelip gruptaki başarılı 3. takım olarak İsveç'te yapılacak Avrupa Şampiyonası'na direkt katılma hakkı elde etmeye çalışacağız. Bu bizim için bir ilk olacak. Bu nedenle bu maç bizim ve ülkemiz için büyük önem taşıyor." diye konuştu.

Rakip her ne kadar güçlü olsa da bu müsabakada avantajlı olduklarını belirten Vurgun, şöyle devam etti:

"Hentbol kolektif bir oyundur. En önemli parçası ise seyircidir. Bu maçı kazanıp Rize'de tarih yazabilmek için tüm sporseverleri bizleri desteklemeye davet ediyoruz. Danimarka maçını kazanıp Türkiye hentbol tarihinde A takımlar düzeyinde bir ilki gerçekleştirerek Avrupa Şampiyonası'na katılmak en büyük amacımız."

Toplantıda yer alan takım kaptanı Yeliz Yılmaz ise Rize taraftarının coşkulu ve çılgın olduğunu kaydederek, "Seyirci anlamında Danimarka'yı şaşırtabileceğimizi düşünüyoruz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. Biz de inşallah bekleneni vereceğiz." ifadesini kullandı.

Milli oyunculardan Betül Yılmaz, Karadeniz halkının heyecanını bildiğini belirterek, "Onları maça davet ediyoruz. Onların desteğiyle başarabileceğimizi düşünüyoruz. Umarım bir hayali yarın burada gerçekleştiririz." dedi.

Sporculardan Ceren Akgün ise Rize'de çok güzel bir ortam olduğuna dikkati çekerek, "Çok çalıştık. Birbirimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Sadece önümüzde bir 60 dakika var. Ondan da inşallah Rize taraftarı ile alnımızın akıyla çıkarız. Hentbolun geleceğini değiştiririz." diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik de yarın Yeni Şehir Spor Salonu'nda yapılacak Türkiye-Danimarka müsabakasının ücretsiz olduğunu belirterek, Rize halkını ve sporseverleri maça davet etti.

Türkiye-Danimarka mücadelesi saat 20.00'de başlayacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×