İsveç Milli Takım antrenörü Hamren: Türkiye daha avantajlı

İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Eric Hamren, iki çok iyi futbol ülkesinin karşı karşıya geleceğini, Türkiye’nin ev sahibi olarak daha avantajlı olduğunu söyledi.

İsveç Milli Takım antrenörü Hamren: Türkiye daha avantajlı
04 Mart 2014 Salı 18:13

İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Eric Hamren, iki çok iyi futbol ülkesinin karşı karşıya geleceğini, Türkiye’nin ev sahibi olarak daha avantajlı olduğunu söyledi.

İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Eric Hamren, yarın oynanacak olan Türkiye-İsveç maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını cevapladı. Türkiye’de iki günü çok başarılı şekilde geçirdiklerini ifade eden Hamren, "Takım olarak burada olmaktan çok mutluyuz. Tüm hazırlıklarımızı aynı şekilde devam ettirmekteyiz." diyerek şöyle konuştu:

"İki çok iyi futbol ülkesi karşı karşıya gelecek. Türkiye takımının kendi sahasında iyi oynayacağını düşünüyorum. Türk taraftarlarının takımın arkasında büyük destek olduğunu her zaman görmekteyiz. Oyuncular konusunda ise iki oyuncumuzda sorun var. Takım kaptanımız Zlatan İbrahimoviç’in biraz bel sorunu var. O yüzden yarın oynayıp oynamayacağı konusunda net bir bilgi veremiyorum, onun durumuna yarın bakacağız.

Diğer oyuncumuz Rasmos bir önceki maçta geçirdiği sakatlık söz konusu var. Dolayısıyla bu iki oyuncu ile ilgili bir takım soru işaretlerim var. Takım olarak son kararı yarın vereceğiz. Yarın bizim için gerçekten zor bir maç olacak. Takımda fark ettiğiniz gibi yeni oyuncularımız mevcut. Bu oyuncuları bu atmosferde denemek benim içinde çok önemli olacak. çünkü bunlar genç oyuncular Türkiye gibi güçlü bir futbol takımı, güçlü bir taraftar kitlesiyle karşı karşıya gelip onların nasıl bir performans göstereceğini merakla bekliyorum."

Türkiye’nin 2016 Avrupa Şampiyonası eleme grubunu değerlendiren Hamren, "Grubu gerçekten zor bir grup, bizim grupta aynı uluslararası maçların hepsi zor ve çekişmeli geçmektedir. Gruba baktığımızda Türkiye’nin önemli ve kritik maçları var. Ancak Türkiye Takımı çok iyi takım o gruptan çıkıp Avrupa Şampiyonası’na gidebileceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

İsveç Milli Takımı’nda yeralan Türk oyuncuları değerlendiren Hamren, "Ben sonuçta İsveç Milli Takımı teknik direktörüyüm benim için bu kadroya dahil olan herkes İsveçli bir oyuncudur. Dolayısıyla ben isimlere pek bakmıyorum. Açıkçası pek dikkatimi çekmedi. Benim için alt takımdaki oyuncular olsun, genç milli takımdaki oyuncular olsun. Benim için İsveçli oyuncular önemlidir ve bu oyuncular benim için İsveçlidir." diyerek sözlerini tamamladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×