İstanbul'da Spor ve Aktif Yaşam Fuarı

Türkiye'de ilk kez 14-17 Nisan'da İstanbul'da yapılacak fuarda, birçok spor branşında etkinlik düzenlenecek

İstanbul'da Spor ve Aktif Yaşam Fuarı
28 Mart 2016 Pazartesi 12:30

Türkiye'de ilk kez 14-17 Nisan tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek Spor ve Aktif Yaşam Fuarı'nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki genel merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt ve fuara ev sahipliği yapacak TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü katıldı.

Ersözlü, fuarda 200'ün üzerinde firma ve kulübün yer alacağını belirterek, "Bu fuarın geleneksel olarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Sporun içindeki her şey bu fuarın içinde olacak. 100 bin civarındaki ziyaretçi bekliyoruz. Çok güzel etkinlikler hazırladık. Spor dünyasının ünlü simaları bu fuarda olacak. 200'ün üzerinde firma ve kulüp yer alacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da ciddi bir girişimde bulundu. Büyük bir stand kuracaklar fuarda. Önümüzdeki 5 yıl içinde Avrasya coğrafyasında aranan bir fuar olacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen de fuarın faydalı olacağına inandığını aktararak, "TÜYAP'ta 500'e yakın aerobik ve plates eğitmeni bekliyoruz. Yurt dışındaki organizasyonları görünce 'biz bunu Türkiye'ye taşımalıyız' dedik. İleriki yıllarda fuarı uluslararası bir boyuta taşınacaktır. Ülkemizde spor kültürünün oluşması için de federasyon olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Kurt ise fuarda yer alacaklarından dolayı gurur duyduklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Ülke genelinde 10 bin civarında, İstanbul'da da 4 bin kadar salonda gençlerimize amaca yönelik fitness eğitimleri verilmekte. Bunun bir de yarışma boyutu var. Sporumuzu tanıtmak adına, camiamızdaki başarıları, hazırlık süreçlerini anlatmak için bu fuarda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Fuara büyük bir katılım beklemekteyiz. Doping skandallarıyla bizde de olmak üzere birçok branşta sıkıntılar yaşandı. Bizim sporumuzun dopingsiz de yapılabildiğini bu fuar sayesinde göstereceğiz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×