İstanbul Su Sporları Festivali yapıldı

- Yüzme ve dragon bot yarışlarının düzenlendiği etkinlikte, çok sayıda aktivite gerçekleştirildi

İstanbul Su Sporları Festivali yapıldı
28 Ağustos 2016 Pazar 17:26


İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor AŞ ile İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği İstanbul Su Sporları Festivali yapıldı.

Maltepe'de bulunan Orhangazi Şehir Parkı içindeki su sporları parkurunda gerçekleştirilen organizasyonda, yüzme ve dragon kürek yarışları ile çok sayıda etkinlik düzenlendi.

Toplam 130 sporcunun yer aldığı açık yüzme yarışında katılımcılar, 2 bin metrelik parkuru bitirmeye çalıştılar.

Yarışı, erkeklerde Efe Erduran 18.33.17'lik derecesiyle birinci, Celal Altınbaş 20.27.61'lik derecesiyle ikinci, Emre Cem ise 20.30.99'luk derecesiyle üçüncü tamamladı.

Kadınlarda ise Hacer Tıraş 26.04.99'luk zamanıyla ilk sırayı alırken, onu 28.14.50'lik derecesiyle Gülsüm Yılmaz ikinci, 28.27.98'lik derecesiyle Zeliha Batay ise üçüncü sırada takip etti.


- Dragon kürek yarışları ilgi gördü


Organizasyonun bir diğer yarış etkinliği olan dragon kürek yarışları izleyicilerin ilgisini çekti.

Bu kategoride 17 kişilik ekiplerden oluşan 25 takım mücadele verirken, özellikle şirket ve kurumların, çalışanlarından oluşturduğu takımlarla boy göstermeleri dikkati çekti.

Yapılan iki eleme yarışının ardından, en iyi dereceleri yapan 6 takım finalde yer aldı. Final yarışı sonucunda Mehmet Akif Ersoy Hastanesi takımı birinci olurken, onu ikinci sırada Birleşim Grup ve üçüncü durumda da Odeabank ekipleri takip etti.


- Çok sayıda etkinlik düzenlendi


İstanbul Su Sporları Festivali kapsamında çok sayıda etkinlik de gerçekleştirildi.

Yarışmaların yanı sıra, müzik performansları, sörf simülatörü yarışı, su sporları ile dans gösterileri düzenlenerek, katılımcıların eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlandı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×