İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği'nden Galatasaray'a Ankaralı tepkisi

Beko Basketbol Ligi play off serisi 7. maçına can güvenliğini ve maça atanan hakem Recep Ankaralı'nın taraflı olduğunu gerekçe göstererek çıkmayan Galatasaray Spor Kulübü'ne hakem derneklerinden tepki geldi.İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği,...

İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği'nden Galatasaray'a Ankaralı tepkisi
18 Haziran 2014 Çarşamba 14:48

Beko Basketbol Ligi play off serisi 7. maçına can güvenliğini ve maça atanan hakem Recep Ankaralı'nın taraflı olduğunu gerekçe göstererek çıkmayan Galatasaray Spor Kulübü'ne hakem derneklerinden tepki geldi.

İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği, 'Basketbol Kamuoyuna Duyuru' başlığı ile yaptığı yazılı açıklamada açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Necati Demirkol'un final müsabakasında hakem olarak görevlendirilen üyemiz Recep Ankaralı hakkında yazılı olarak yaptığı 'Daha önce resmen serinin 2. maçında karşılaşmayı katleden Recep Ankaralı gibi şaibeli bir hakemi başhakem olarak tayin ederek nifaklarına, fitne fesatlarına devam etmektedirler.' yorumu manidardır." denilerek şu ifadelere yer verildi:

"Recep Ankaralı hakemlik kariyeri sayısız başarılarla dolu, dünya çapında maç yöneten, hakemliği ve iş disiplini ile biz hakemlere örnek olan iyi bir aile babasıdır. Hakemimiz ve hakemlerimiz hakkında yalan yanlış haberlerle kendilerine kamuoyu oluşturan idareci ve yöneticilerin amaçlarının ne olduğunu tecrübelerimizle anlayabiliriz.

Recep Ankaralı ve final müsabakalarında görev alan tüm hakem, gözlemci ve masa görevlisi üyelerimiz üst seviyede maçlarını yönetip; herhangi bir şaibeye meydan vermeden alınlarının akıyla görevlerini yapmışlardır. Şimdi soruyoruz:

Sayın Necati Demirkol;

Üyemiz Recep Ankaralı hakkında söylediğiniz 'şaibeli maç yönetmiştir' söyleminizi neye ve kimlere dayanarak açıkladınız? Eğer elinizde bilgi veya belge varsa kamuoyu ile paylaşınız. Elinizde bilgi veya belge yoksa hakemimiz hakkında söylediğiniz sözlerden dolayı İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği olarak sizi kınıyoruz.

Kulüplerimizin kendi aralarındaki sorunlarını biz hakemlere mal etmeme temennisiyle basketbol ailesi içinde olmaktan mutlu olan bizler, basketbolun güzelliği için her daim nefer olmaktan mutluluk duyacağız."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×