IAAF'tan 3 yöneticisine uzaklaştırma cezası

- Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, para karşılığında Rus sporcuların adlarının doping listesinden çıkarıldığı iddiasıyla 3 üst düzey yöneticisini geçici olarak görevden uzaklaştırdığını duyurdu

IAAF'tan 3 yöneticisine uzaklaştırma cezası
10 Haziran 2016 Cuma 16:36


ANKARA (AA) - Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), para karşılığında Rus sporcuların adlarının doping listesinden çıkarıldığı iddiasıyla 3 üst düzey yöneticisini geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

IAAF'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, para karşılığında Rus sporcuların adlarının doping listesinden çıkarıldığı iddiasıyla yöneticiler Nick Davies, eşi Jane Boulter-Davies ile Pierre-Yves Garnier'in bugünden başlamak üzere 6 ay boyunca görevlerinden geçici olarak uzaklaştırıldığı belirtildi.

IAAF Etik Komitesi, kanıtların dikkatli incelemesi ve bilgilerin değerlendirilmesinin ardından söz konusu cezaların verildiğini ve alınan kararda ön yargı aranmaması gerektiğini ifade etti.

Açıklamada, eski IAAF Başkanı Lamine Diack'a, oğlu IAAF danışmanı Papa Massata Diack tarafından Temmuz 2013'te internet üzerinden gönderilen mesajın incelenmesinin ardından söz konusu yönde karar alındığı da vurgulandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×