Herkes için spor şenliği etkinlikleri Kayseri'ye geliyor

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından, il temsilciliği faaliyet programı kapsamında organize edilen 'Herkes İçin Spor şenliği' 24-25 Haziran'da Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde olimpik havuz önünde gerçekleştirilecek....

Herkes için spor şenliği etkinlikleri Kayseri'ye geliyor
19 Haziran 2014 Perşembe 16:48

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından, il temsilciliği faaliyet programı kapsamında organize edilen 'Herkes İçin Spor şenliği' 24-25 Haziran'da Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde olimpik havuz önünde gerçekleştirilecek. Şenlikte, isteyen herkes interaktif oyuncaklarla yarışarak, kendini ve gücünü gösterme imkanı bulacak ve hediyeler kazanacak.

Kayseri'nin sporda örnek ve model bir şehir olduğunu, tüm branşlarda alt yapının daha güçlü olması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Murat Eskici, Herkes İçin Spor Şenliği'nin de Kayseri'de ilk kez yapılacağına dikkat çekti.

Eskici, Kayseri'nin Herkes İçin Spor etkinliklerinde de önde gelen şehirlerden biri olduğunun altını çizerek, "Doğa sporları, kar banyosu, korolar ve tıp araştırma konuları da bunun en güzel örnekleri. Zaten son günlerde ve yıllardaki sportif Ulusal ve uluslararası başarılarımızla ne kadar övünsek az." dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç'te, bu şenlikte asıl amacı, Herkes İçin Spor faaliyetlerinin tanıtımı olarak açıkladı. Güleç, "Bu tanıtımlarla, bireylerin sağlıklı yaşam amacıyla hareketlenmelerini teşvik etmek istiyoruz." diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Çeşitli spor branşlarının tanıtımlarını yaparak toplumsal spor kültürü farkındalığının gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Halkı ve özellikle çocukları spora teşvik etmek ve sporu sevdirmek, etkinlik alanı içinde çeşitli yarışmalar yapmak suretiyle çeşitli sportif hediyelerle bireylerin spor aktivitelerine karşı ilgilerini çekmek ve toplum refahına katkıyı zirveye taşımayı amaçlıyoruz. İki gün boyunca interaktif oyuncaklarla Herkes İçin Spor şenlikleri Olimpik havuz önündeki alanda gerçekleştirilecek. Bu konuda güvenlik ve sağlık önlemleri de alındı."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×