"Her şey kortta belli olacak"

- Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, "Kağıt üzerinde iyi bir kura gibi gözüküyor ama her şey kortta belli olacak"

14 Ocak 2017 Cumartesi 11:07


MELBOURNE (AA) - Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Avustralya Açık'ta karşılaşacağı Fransız rakibi Oceane Dodin için, "Kağıt üzerinde iyi bir kura gibi gözüküyor ama her şey kortta belli olacak." dedi.

Sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık’ta ana tabloda mücadele edecek milli tenisçi Çağla Büyükakçay, hazırlıklarını antrenörü Can Üner yönetiminde Melbourne’da sürdürüyor. Sıkı bir program dahilinde çalışmalarına devam eden milli tenisçi, ilk maçını 17 Ocak salı günü Fransız rakibi Oceane Dodin ile oynayacak.

Avustralya Açık’ta ilk kez ana tabloda mücadele edecek Çağla, turnuvayı ve rakibi Dodin’i AA muhabirine değerlendirdi.

Avustralya Açık’a Çin ve Tasmanya’daki turnuvada oynadığı maçların yanı sıra, her gün yaptıkları antrenmanlarla hazırlandığını belirten Çağla, "Maç yapabilmek çok önemli. İlk maçım salı günü ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elimden gelenin en iyisini yapmak için kortta olacağım. Fransız rakibimle ilk defa karşılaşacağım. İnşallah bizim için iyi gider." ifadelerini kullandı.


- "Rakibim seri başı olmadığı için benimle denk bir oyuncu"


Ana tablodaki ilk maçta Fransız Dodin ile eşleşmesinin iyi bir kura olduğunu söyleyen Çağla, "Eğer bir seri başı çekmiyorsanız grand slamlarda iyi kura çektiniz demektir." değerlendirmesinde bulundu.

Rakibinin genç ve iyi bir oyuncu olduğunu dile getiren milli tenisçi, "Seri başı olmadığı için benimle denk bir oyuncu. İkimizin de kazanma şansı yarı yarıya. Kağıt üzerine iyi bir kura gibi gözüküyor ama her şey kortta belli olacak." diye konuştu.

Avustralya Açık’ta ana tabloda yer almasının hem kendisi hem de Türk tenisi için çok güzel bir gelişme olduğunun altını çizen Çağla, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben senelerdir buraya geliyorum. İlk defa ana tabloda mücadele edeceğim. Çok heyecanlıyım. Önceki yıllarda buraya geldiğimde çok fazla Türk olduğunu gördüm. Onlar adına, hep burada ana tabloda bir Türk olarak oynamayı arzu ettim ve şimdi bu isteğim gerçekleşti. Burada olmak ve turnuvada Türkiye adına yarışmak güzel bir duygu. Bunun hakkını vermeye çalışacağım."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×