Hedefleri “Borlee kardeşler“ gibi olmak

Mersin'de yaşayan ve 3 yıl önce başladıkları atletizmde katıldıkları yarışlarda ilk üçü kimseye bırakmayan 11 yaşındaki üçüz kardeşler, Belçikalı dünyaca ünlü ikiz Borlee kardeşleri kendilerine örnek alıyor

Hedefleri “Borlee kardeşler“ gibi olmak
30 Temmuz 2016 Cumartesi 14:09


Mersin'de yaşayan ve bugüne kadar katıldıkları yarışlarda ilk üçü kimseye bırakmayan 11 yaşındaki üçüz atletler, Belçikalı ünlü ikiz atletler Borlee kardeşler gibi bayrak yarışlarında birlikte koşup, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmeyi hedefliyor.
Beden eğitimi öğretmenleri Ahmet Sekman tarafından 3 yıl önce keşfedilen Emine, Zöhre ve Dilan Demir kardeşler, geride kalan süreçte atletizmde kendilerini geliştirdi.

Katıldıkları yarışlarda ilk üçü kimseye bırakmayan Demir kardeşler, 2013 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 4x400 metre yarışlarında birlikte koşan ikiz Jonathan ve Kevin ile küçük kardeşleri Dylan Borlee'yi kendilerine örnek alıyor.

Borlee kardeşler gibi dünyada isimlerinin duyulmasını isteyen Demir kardeşler, bu şekilde emekli maaşıyla ailesini geçindirmeye çalışan kanser hastası babalarına yardım etmek istiyor.

Zöhre Demir,  atletizme 8-9 yaşında başladıklarını söyledi.

Koşmayı çok sevdiklerini ifade eden Zöhre, "Ahmet hocamız bizi gördü ve atletizmle tanıştırdı. Biz de kardeşlerimizle atletizme başladık ve yarışlara katıldık. İlk hedefimiz diğer yarışlarda olduğu gibi Türkiye'de ilk üçte yer almak. Daha sonra ise uluslararası turnuvalarda Türkiye'yi kardeşlerimle beraber temsil etmek istiyorum." diye konuştu.

Zöhre Demir, maddi sıkıntılar nedeniyle yarışlara katılmak için gerekli malzemelerin hepsini temin edemediklerini aktararak, "Yarışlarda başarılı olup, alamadığımız spor malzemelerini bu şekilde temiz temin edebiliriz. Yakalandığı hastalık nedeniyle dişleri alınan babama yardım etmek istiyoruz. Ona diş yaptırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kardeşlerden Dilan Demir, katıldıkları yarışlarda ilk üçü kimseye bırakmadıklarını, bazen de ayrı ayrı yarıştıklarını aktardı.
Emine Demir de çanta, ayakkabı ve kıyafet gibi eksikleri olduğunu bunları karşılamak için atletizmde başarılı olmak istediklerini belirterek, "Kendimize Borlee kardeşleri örnek alıyoruz. Onlar bu alanda başarılı oldularsa biz niye olmayalım diye düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.
Üçüzlerin babası Müslüm Demir ise hastalığı nedeniyle zor günler geçirdiğini anlatarak, "Bu kötü günlerimize rağmen üçüzlerimin atletizmde başarılı olmasıyla gurur duyuyorum. Onların çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Tek üzüldüğüm şey ise masrafları var ve ben onları çoğu zaman karşılayamıyorum. İnşallah bu sporda çok başarı elde ederler." şeklinde görüş belirtti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×