Harun Erdenay ve Barbaros Akkaş'ta 2014 sevinci

A Milli Basketbol Takımı'nın, bu sene İspanya'da 30 Ağustos-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na özel davetiye ile katılacak 4 ülkeden biri olması camiada sevinçle karşılandı.

Harun Erdenay ve Barbaros Akkaş'ta 2014 sevinci
01 Şubat 2014 Cumartesi 14:18

A Milli Basketbol Takımı'nın, bu sene İspanya'da 30 Ağustos-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na özel davetiye ile katılacak 4 ülkeden biri olması camiada sevinçle karşılandı.

Erkek Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay, "Şansımızı iyi değerlendirmek istiyoruz." derken, Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ise yaptığı açıklamada, "Bu başarı Türk basketbolunun yerini gösteriyor." dedi.

A Milli Basketbol Takımı'nın İspanya'da yapılacak 2014 Dünya Şampiyonası'nda mücadele etme hakkını bir davetle elde etmesini değerlendiren Harun Erdenay, wildcart şansını iyi değerlendirmek ve 2014 Dünya Kupası’nda başarılı olmak istediklerini söyledi.

Harun Erdenay, wild card ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, "2006 yılından sonra ikinci kez 'wild card’ı aldık ve 2014 FIBA Dünya Kupası’na katılma hakkını elde ettik. Tabii ki Türk basketbolu adına bu şansa sahip olduğumuz için çok sevinçliyiz. Takım olarak da 2006 yılında Japonya’da olduğu gibi şansımızı en iyi şekilde değerlendirip derece elde etmek istiyoruz." yorumunda bulundu.

BARBAROS AKKAŞ: BU BAŞARI TÜRK BASKETBOLUNUN YERİNİ GÖSTERİYOR

Basketbol Milli Takımı'na yapılan daveti değerlendiren Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, wildcart'ı almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

2014 FIBA Dünya Kupası’na wild card ile katılma hakkı kazanan A Milli Takımımızda, Milli Takımları İdari Menajeri Barbaros Akkaş, elde edilen bu başarıyı değerlendirdi.

2014 FIBA Dünya Kupası’na katılmanın gurur verici bir hadise olduğunu söyleyen Milli Takımları İdari Menajeri Barbaros Akkaş, "Aday olan bir çok ülke arasından sıyrılıp wild card almamız, başkanımız Turgay Demirel’in FIBA’da söz sahibi olması ve Türk Basketbolunun da Dünya’da gelmiş olduğu yeri göstermektedir. 2002’de Dünya 9.’su, 2006’da Dünya 6.’sı, ev sahibi olduğumuz 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ise dünya ikinciliği başarılarını gerçekleştirdik. Yurt dışında oynanan dünya şampiyonalarında üçüncü kez katılacağımız 2014 FIBA Dünya Kupası’nda başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×