Hacıosmanoğlu'ndan TFF'ye ağır eleştiri

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ankara'da yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda sert açıklamalarda bulundu.Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Olağan Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Anadolu...

Hacıosmanoğlu'ndan TFF'ye ağır eleştiri
21 Temmuz 2014 Pazartesi 13:43

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ankara'da yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda sert açıklamalarda bulundu.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Olağan Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Anadolu kulüplerine çağrıda bulundu, Futbol Federasyonu Yönetimi'ni eleştirdi. Başkan Hacıosmanoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek, "Bazı aracıların beyefendi böyle istiyor." söylemiyle baskı yaptıklarını iddia etti.

Türk futbolunun adaletsiz bir şekilde yönetildiğini belirten Hacıosmanoğlu, sözlerine İsrail'in Gazze'de yürütmekte olduğu kara harekatına atıfta bulunarak başladı ve "Zalimin zulmü karşısında ezilen, özellikle bugünlerde Gazze'de İsrail tarafından zulme uğrayan müslüman kardeşlerimize, insan müsveddelerine karşı zafer diliyorum. Zalimlere de lanet yağdırıyorum." dedi.

Başkan Hacıosmanoğlu, geçen yıl yapılan Olağan Mali Genel Kurulu'nda da konuştuğunu, ama bugün yine hiçbirşeyin değişmediğini belirterek, "Geçtğimiz bu süre içerisinde hiçbir şey değişmedi. Şimdi burada sessiz duruyoruz, maçlar başlayınca yine aynı şeyler oldu. Bunları burada konuşmamız lazım. Bekledim birileri çıksın konuşsun, kimse çıkmadı. Ben çıkıp konuşmak zorunda kaldım." diye konuştu.

"BEYEFENDİ KORKUSU VAR..."

Başkan Hacıosmanoğlu, bazılarının üzerine vazife olmayan işler yaptığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adını kullanarak baskı yaptığını belirterek, "Futbolun adaletli bir şekilde yönetilmesi lazım, yönetilmiyor. Güzide Anadolu'nun bağrından çıkmış önemli takımlarımızın başkanları yöneticileri oturuyor. Hep sizin haklarınız yeniyor. Hem puanlarınız, hem paralarınız, maddi ve manevi kazanımlarınız gidiyor. Bu federasyonlar oluşurken, 7'ye 8 ben üstünüm, 6'ya 8 ben üstünüm, her alanda yarış içerisinde olanlar yüzünden sizin haklarınız yenecek. Siz isterseniz bunu değiştirirsiniz. Futbolu adaletli yönetecekleri getirebilirsiniz. Eğer, ligin Anadolu'ya yayıldığı gibi yönetim kurulu da aynı şekilde yayılırsa adaletli olunur." dedi.

"TFF Başkanı UEFA ile görüştükten sonra, çok sevinçliyiz, ceza almayacağız diye açıklama yaptı. Biz başka ülkenin takımı mıyız dedik, suçlar cezasız mı kalacak dedik." diyen Başkan Hacıosmanoğlu, konuşmalasına şöyle devam etti:

"Enteresan olan bir şey var, herkesin bir 'Beyefendi' korkusu var. Başbakanımız'ın etrafında, uzakta veya yakında olan simsarlar var. 'Beyefendi böyle istiyor, şöyle istiyor' diye sözler dönüyor. Başbakanımız'la konuştum bu konuyu, bana 'Ben bu işlerin içinde yokum' ifadesini kullandı. Şimdi hiç kimse, hangi oluşumun içinde olursa olsun 'Beyefendi böyle istiyor' demesin.

Bunu söylememdeki gaye şu; 1 sene önce TFF Başkan vekili o sözü söyledi, bizim vermiş olduğumuz hukuk mücadelesini mevcut federasyonun başkan vekili Servet Yardımcı, bizim hukuki mücadelemizi şikayet etti. Bizi Başbakanımız'a şikayet etti. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, sayın Devlet Bahçeli'ye şikayet ettiniz mi? Biz Rize'yle kanlı bıçaklıydık. Ekrem Cengiz ile çok uğraştık. Arayı düzelttik. Yarın Rize ile Trabzon karşı karşıya gelirse bu sizin suçunuz.

Burada emeği çalınan Trabzonspor'dur. Türk futbolunu bekleyen tehlikelerden haberiniz var mı? Hiçbir takım ceza almayacak dediniz, ceza alan takımlarımız oldu. Türk futbolunda saklamaya çalıştığınız kişiler yüzünden güzide Anadolu kulüpleri ceza aldı. Türk futbolu ceza almayacak dendi, yarın ki tehlikelerden haberiniz var mı? Trabzonspor, UEFA'dan ceza alınca Türk futbolu mu kurtulacak?

Biz Sivasspor'a, Ankaraspor'a teşvik vermeye çalışmışız, kimle yapmışız bunu, Hamdi Akın ve Melih Gökçek ile yapmaya çalışmışız. Kim bunlar Fenerbahçeliliği ile bilinen kişiler, biri eski Fenerbahçe yöneticisi. Biz şampiyonluğu sahada kaybedersek kaybedelim. Önder Turacı'ya 'Oynayamaz' maddesi koydurup da, kaleciye gol yesin diye koydurmayanları biliyoruz. Biz öyle değiliz. Kiraya verdiğimiz oyuncunun attığı golle yenildik ve şampiyonluğu kaybettik. Eğer teşvik verecek olsaydık, kiraya verdiğimiz kendi oyuncumuza giderdik. Biz teşviğe teşebbüsten ceza alırsak, iddialar ispatlanırsa gideriz."

BAŞBAKANA ULAŞAMIYORSANIZ BANA SÖYLEYİN BEN ULAŞTIRIRIM

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun değişmesinin gerektiği vurgusunu tekrarlarken, sözlerini de şöyle tamamladı:

"Zamanı gelmiştir, özellikle Anadolu takımlarına istirham ediyorum. Bundan sonra oluşacak olan federasyonları Anadolu'ya yayalım. Hiç kimse burada benim çoğunluğum var rahatlığıyla Türk futbolunu yanlış yollara saptırmasın. Şunu tekrar özellikle belirtmek istiyorum; bundan sonraki oluşumlarda 'Beyefendi böyle istiyor' diyerek kulüp başkanına, yöneticisine gitmesin. Siz ulaşamazsanız Başbakanımız'a, ben bunu ulaştırmasını bilirim. Bu aradaki simsarların da Türk futbolunu kirletmesine müsaade etmeyin."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×