"Gymnasiade 2016 Trabzon"

- ISF Başkanı Petrynka: "Birçok ülkede organizasyon yaptık, şehrin böylesine sahip çıktığı, devletin en üst makamlarının sürekli ilgi gösterdiği nadir organizasyonlardan birini Trabzon'da yapıyoruz"TRABZON (AA) - Uluslararası Okul Sporları (ISF) Başkanı Laurent Petrynka, Trabzon'da düzenlenen 2016 Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'na (Gymnasiade 2016) ilişkin, "Birçok ülkede organizasyon yaptık, şehrin böylesine sahip çıktığı, devletin en üst makamlarının sürekli ilgi gösterdiği nadir organizasyonlardan birini Trabzon'da yapıyoruz." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ISF'nin düzenlediği Gymnasiade 2016 dolayısıyla Trabzon'a gelen Petrynka, beraberindeki Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, TOSF yöneticileri ile Trabzon Valisi Yücel Yavuz'u makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Trabzon'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Petrynka, Trabzon'un olimpiyat konusunda Türkiye'nin en deneyimli ve hazır birkaç şehrinden biri olduğunu kaydetti.

Petrynka, Türkiye'nin Gymnasiade 2016'ya sahip çıktığını dile getirerek, "Birçok ülkede organizasyon yaptık, şehrin böylesine sahip çıktığı, devletin en üst makamlarının sürekli ilgi gösterdiği nadir organizasyonlardan birini Trabzon'da yapıyoruz. Teknik anlamda da üst düzey bir organizasyon görüyoruz. Tüm müsabaka ve etkinlikler her şeyiyle çok güzel devam ediyor. Karakullukçu ve yeni yönetim organizasyona çok ama çok ilgililer." diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Gymnasiade 2016'nın açılışı sebebiyle Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törene katılması ve şehrin organizasyona sahip çıkmasından mutlu olduklarını vurgulayan Petrynka, "Böyle bir şehirde olmak, insanların, yönetenlerin, siyasilerin organizasyonlarına böylesine sahip çıkması her yerde rastlanılacak durum değil. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Organizasyonun iyi şekilde devam etmesindeki büyük katkılarınızı asla unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz ise "olimpiyat şehri" Trabzon'da böylesine önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını dile getirerek, konuklarının memnuniyetinin kent adına kendisini sevindirdiğini söyledi.

Trabzon'un spor şehri olduğunu kaydeden Yavuz, "Trabzon spor kentidir ve bu tür organizasyonlardan bugüne kadar hep alnının akıyla çıkmıştır. Şehrimizdeki tesislerin yeterliliği ve olimpiyat tecrübesi ile sizleri en iyi koşullarda ağırlamak bizim en önemli görevimizdir." dedi.

Petrynka'nın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Yavuz, müsabakalara katılan sporculara başarılar diledi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×