Güreşçiler Avrupa sınavına hazır

Güreş Milli Takımı 1-6 Nisan tarihleri arasında Finlandiya’da organize edilecek olan Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Güreşçiler Avrupa sınavına hazır
22 Mart 2014 Cumartesi 12:38

Güreş Milli Takımı 1-6 Nisan tarihleri arasında Finlandiya’da organize edilecek olan Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde Teknik Direktör Yüksel Şanlı yönetimindeki çalışmalarda sporcuların temposu herkesi sevindiriyor.

Milli sporcuların son durumu hakkında açıklamalarda bulunan A Milli Serbest Güreş Takımı Teknik Direktörü Yüksel Şanlı, Avrupa şampiyonasından önce üçüncü hazırlık kampını yaptıklarını söyledi. Bir önceki hazırlık kampını Elmadağ'da, Amerika A Milli Serbest Güreş Takımı ile birlikte gerçekleştirdiklerini dile getiren Yüksel Şanlı, "Onların takımlarında iki tane olimpiyat şampiyonu vardı ve bizim sporcularımızın gelişimi açısından çok olumlu oldu. A Milli Serbest Güreş Takımı olarak Yaşar Doğu Turnuvası'nda, Bulgaristan'da ve Belarus'ta başarılı sonuçlar elde ettik. Bu turnuvalar sonucunda Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek takımımızı oluşturduk." diye konuştu.

"FİNLANDİYA'DAKİ PERFORMANSIMIZ İLE AVRUPA'YI TİTRETECEĞİZ"

30 Mart 2014 Pazar günü Finlandiya'ya gideceklerini belirten Yüksel Şanlı, "Bir önceki sene düzenlenen Avrupa şampiyonasında Taha Akgül altın madalya, Yakup Gör gümüş madalya, Sezer Akgül ise bronz madalya kazanmışlardı. Takım klasmanında ise dördüncü olmuştuk. Oradaki hedefimiz, geçtiğimiz sene elde ettiğimiz başarının üzerine çıkmak. Madalya sayımızı arttırmak ve takım halinde ilk 3 içerisinde yer almak istiyoruz. Kısacası Finlandiya'da sergileyeceğimiz performans ile Avrupa'yı titreteceğiz." şeklinde konuştu.

"GENÇLERİMİZE GÜVENEN BAŞKANIMIZ HAMZA YERLİKAYA'YA MİNNETTARIZ'

Amerika'nın Los Angeles kentinde düzenlenen Dünya Kupası'nda genç bir takımla mücadele ettiklerini hatırlatan ve bu sporculara güvendiği için Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'ya teşekkür eden Yüksel Şanlı, "Başkanımızın desteği olmaz ise biz bu başarıları elde edemeyiz. Dünya kupasına götürdüğümüz sporcularımızı, 2016 ve 2020 Olimpiyatları'nda mindere çıkarmayı düşünüyoruz." dedi.

Finlandiya'da gerçekleştirilecek Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Serbest Güreş Takımı'nda yer alan sporcular ve teknik ekip şu şekilde:

Teknik Direktör: Yüksel Şanlı
Antrenörler: Adem Bereket - Nasrullah Baysal - Abdullah Çakmar
Sporcular: 57 kilo: Sezer Akgül, 61 kilo: Recep Münir Aktaş, 65 kilo: Servet Coşkun, 70 kilo: Yakup Gör, 74 kilo: Soner Demirtaş, 86 kilo: Fırat Binici, 97 kilo: Rıza Yıldırım ve 125 kilo: Taha Akgül.
CİHAN

Güreşçiler Avrupa sınavına hazır


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×