Güney Afrika'nın WADA akreditasyonu askıya alındı

- WADA, Güney Afrika'daki Bloemfontein Doping Kontrol Laboratuvarı'nın akreditasyonunun 30 Eylül'e kadar askıya alındığını duyurdu

Güney Afrika'nın WADA akreditasyonu askıya alındı
04 Mayıs 2016 Çarşamba 13:08


İSTANBUL (AA) - Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA), Bloemfontein Doping Kontrol Laboratuvarı'nın akreditasyonunun askıya alındığını açıkladı.

WADA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Güney Afrika'daki Bloemfontein Doping Kontrol Laboratuvarı'nın akreditasyonunun, 30 Eylül'e kadar askıya alındığı bildirildi.

Kararın gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılmazken, ceza süresince doping numunelerinin WADA akreditasyonuna sahip başka bir laboratuvara nakledileceği belirtildi.

Daha önce WADA, gündeme gelen doping skandallarının ardından gerekli standartları karşılayamayan Pekin ve Lizbon'daki laboratuvarların akreditasyonlarının askıya alındığını, Moskova'daki laboratuvarın akreditasyonunun da iptal edildiğini duyurmuştu.

Güney Afrika'ya verilen cezanın ardından WADA akreditasyonu bulunan laboratuvar sayısı 31'e düştü. Afrika kıtasında ise WADA akreditasyonuna sahip laboratuvar kalmadı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×