GRAFİKLİ - EURO 2016'da perde açılıyor

- Avrupa Futbol Şampiyonası'nın açılış maçında ev sahibi Fransa ile Romanya yarın TSİ 22.00'de karşılaşacak

GRAFİKLİ - EURO 2016'da perde açılıyor


İSTANBUL (AA) - 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) açılış maçı yarın ev sahibi Fransa ile Romanya arasında oynanacak.

Macar hakem Viktor Kassai'nin yöneteceği Fransa ile Romanya arasındaki A Grubu mücadelesi Saint-Denis şehrindeki Stade de France'ta TSİ 22.00'de başlayacak.

Türkiye Milli Takımı, D Grubu'nda İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile ikinci tura çıkabilmek için mücadele edecek.

Gruptaki ilk maçını 12 Haziran Pazar günü Hırvatistan ile oynayacak Türkiye, ikinci karşılaşmada 17 Haziran Cuma günü İspanya ile gruptaki üçüncü ve son maçında da 21 Haziran Salı günü Çek Cumhuriyeti karşılaşacak.

Şampiyonada son 16 turu 25-26-27 Haziran'da, çeyrek finaller 30 Haziran, 1-2 ve 3 Temmuz'da, yarı finaller 6-7 Temmuz'da, final ise 10 Temmuz'da oynanacak.

EURO 2016'da 10 farklı şehirdeki 10 statta yapılacak grup karşılaşmalarının programı (TSİ) şöyle:


- A Grubu


10 Haziran (22.00) Fransa-Romanya (Stade de France - Saint Denis)

11 Haziran (16.00) Arnavutluk-İsviçre (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)

15 Haziran (19.00) Romanya-İsviçre (Parc des Princes - Paris)

15 Haziran (22.00) Fransa-Arnavutluk (Velodrome Stadı - Marsilya)

19 Haziran (22.00) İsviçre-Fransa (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

19 Haziran (22.00) Romanya-Arnavutluk (Lyon Stadı - Lyon)


- B Grubu


11 Haziran (19.00) Galler-Slovakya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

11 Haziran (22.00) İngiltere-Rusya (Velodrome Stadı - Marsilya)

15 Haziran (16.00) Rusya-Slovakya (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

16 Haziran (16.00) İngiltere-Galler (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)

20 Haziran (22.00) Slovakya-İngiltere (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)

20 Haziran (22.00) Rusya-Galler (Toulouse Stadı - Toulouse)


- C Grubu


12 Haziran (19.00) Polonya-Kuzey İrlanda (Nice Stadı - Nice)

12 Haziran ( 22.00) Almanya - Ukrayna (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

16 Haziran (19.00) Ukrayna-Kuzey İrlanda (Lyon Stadı - Lyon)

16 Haziran (22.00) Almanya-Polonya (Stade de France - Saint Denis)

21 Haziran (19.00) Kuzey İrlanda-Almanya (Parc des Princes - Paris)

21 Haziran (19.00) Ukrayna-Polonya (Velodrome Stadı - Marsilya)


D Grubu


12 Haziran (16.00) Türkiye-Hırvatistan (Parc des Princes - Paris)

13 Haziran (16.00) İspanya-Çek Cumhuriyeti (Toulouse Stadı - Toulouse)

17 Haziran (19.00) Çek Cumhuriyeti-Hırvatistan (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)

17 Haziran (22.00) İspanya-Türkiye (Nice Stadı - Nice)

21 Haziran (22.00) Hırvatistan-İspanya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

21 Haziran (22.00) Çek Cumhuriyeti - Türkiye (Bollaert Delelis Stadı - Lens)


E Grubu


13 Haziran (19.00) İrlanda Cumhuriyeti-İsveç (Stade de France - Saint Denis)

13 Haziran (22.00) Belçika-İtalya (Lyon Stadı - Lyon)

17 Haziran (16.00) İtalya-İsveç (Toulouse Stadı - Toulouse)

18 Haziran (16.00) Belçika-İrlanda Cumhuriyeti - Bordeaux Stadı - Bordeaux)

22 Haziran (22.00) İsveç-Belçika (Nice Stadı - Nice)

22 Haziran (22.00) İtalya-İrlanda Cumhuriyeti (Pierre Mauroy Stadı - Lille)


F Grubu


14 Haziran (19.00) Avusturya-Macaristan (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

14 Haziran (22.00) Portekiz-İzlanda (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)

18 Haziran (19.00) İzlanda-Macaristan (Velodrome Stadı - Marsilya)

18 Haziran (22.00) Portekiz-Avusturya (Parc des Princes - Paris)

22 Haziran (19.00) İzlanda-Avusturya (Stade de France - Saint Denis)

22 Haziran (19.00) Macaristan-Portekiz (Lyon Stadı - Lyon)







Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×