Göztepe AŞ'nin yeni sahibi Mehmet Sepil oldu

Göztepe AŞ'nin yeni sahibi İzmirli iş adamı Mehmet Sepil oldu. İzmir'in sarı kırmızılı kulübü Göztepe'nin yeni sahibi, İzmirli işadamı Mehmet Sepil oldu.Enerji alanında faaliyet gösteren bir şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapan...

Göztepe AŞ'nin yeni sahibi Mehmet Sepil oldu
04 Haziran 2014 Çarşamba 16:48

Göztepe AŞ'nin yeni sahibi İzmirli iş adamı Mehmet Sepil oldu. İzmir'in sarı kırmızılı kulübü Göztepe'nin yeni sahibi, İzmirli işadamı Mehmet Sepil oldu.

Enerji alanında faaliyet gösteren bir şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapan Mehmet Sepil, tüm hisseleri Altınbaş Holding'te bulunan kulübü, tüm haklarıyla satın almış oldu. Sepil, asıl hedefinin Göztepe Kulübü'nü uluslararası bir kulüp yapmak olduğunu söyledi.

İstanbul Bomonti'deki Hilton Oteli'nde düzenlenen bir basın toplantısıyla devir işlemi yapılırken Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, "Bu bir satış değil. Bayrak teslim töreni." ifadelerini kullanarak şöyle konuştu:

"Gözümüz kesinlikle arkada kalmayacak. Gönlümüz hep Göztepe ile birlikte olacak. Biz Göztepe'yi, Göztepeliler de bizi unutmayacak. Göztepe AŞ'nin yeni sahibi Mehmet Sepil, ilk olarak kulübü profesyonel bir şekilde yöneterek, toplamda 10 yıllık bir zaman içerisinde büyük hedefleri olan bir kulüp haline getirmek istiyor."

Göztepe'nin içinden çıkan biri olarak hayalinin Göztepe'yi yönetmek olduğunu belirten Mehmet Sepil ise bu hayalinin gerçekleştiğini belirterek, "Şimdi Altınbaş'lardaki arkadaşlarım da her türlü yardımı verecekler. Öğreneceğim çok şey var. İlerde nasıl yöneteceğimiz ile ilgili bana en büyük desteği yine onlar yapacak." ifadelerini kullandı.

Çok profesyonel, kurumsal bir yapı haline gelmeleri gerektiğini de belirten Sepil, "Bununla ilgili kadroları oluşturmamız gerekiyor. Göztepe'de çalışan herkes bizim çalışanımızdır. Faydalanabileceğimiz herkesle çalışacağız. Öyle kulübe akrabaları filan doldurmayacağız. Hem beklentileri karşılamalı hem de uzun vadeli planlar yapmalıyız. Amacımız taraftarımızla birlikte inanan bir camia oluşturmak. Göztepe'yi, uluslararası alanda itibar sahibi bir kuruluş olarak kabul ettirmem lazım. Ana hedef, kurumsal ve profesyonel bir yapıyı kurmak. Bunların hepsini 10 yıl gibi bir süre içerisinde yapmak da hedeflerimizin zaman dilimi." dedi.

MEHMET SEPİL: HAYALİME KAVUŞTUM

Kendisini Göztepe sevdalısı olarak isimlendiren Mehmet Sepil hayaline kavuştuğunu belirterek, "Göztepe'yi uluslararası bir kulüp yapmak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Altyapı, profesyonel yönetim ve güçlü mali yapı ile 100. yıla hazırlanacağız ve gelecek nesillere bir dünya kulübü bırakacağız." dedi.

Göztepe Spor Kulübü'nün, bir bireye değil, muazzam bir camiaya ait olduğunu belirten Mehmet Sepil, "Göztepe, İzmir'indir. Tüm taraftarlarımızı tek çatı altında görmek ve onlarla başarıya yürümek asli görevimizdir. Tüm taraftarlar ve yönetim olarak büyük Göztepe camiasıyla bütünleşeceğiz." diye konuştu.

Türkiye'nin en köklü kulüplerinden Göztepe'de bayrak değişimi tamamlandı. Düzenlenen bir protokolle Göztepe Spor Kulübü, Altınbaş Holding tarafından Mehmet Sepil'e devredildi.

"GÖZTEPE'Yİ DÜNYA STANDARTLARINA TAŞIYACAĞIZ"

Altınbaş ailesine teşekkür de eden Mehmet Sepil, "Bundan 7-8 sene önce Altınbaş ailesi Kulübü devraldığında, durum hiç de iç açıcı değildi. Borç içindeki bir Göztepe'yi o zor döneminden çıkarıp bugünlere getirdiler. Göztepe artık Türkiye liglerindeki borçsuz birkaç kulüpten biri konumuna yükseldi. Göztepe'ye gönül veren herkes adına kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu devir teslim töreninin ardından biz de gönülden bağlı olduğumuz kulübümüze, dünya standartlarında hizmet vermek için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz." dedi.

"Göztepe Spor Kulübü, bir bireye değil, muazzam bir camiaya aittir." diyen Sepil, çocukluğunda Göztepe Spor Kulübü'nün hemen yanında oturduğunu ve Göztepe ile iç içe büyüdüğünü söyledi. Sepil, kulüp için öncelikli hedeflerini şöyle açıkladı:

"20'li yaşlarda ileride yapmak istediğim işleri yazsaydım, Göztepe belki de ilk sırada yer alırdı. Kısmet bugüneymiş. Şimdi Göztepe'ye hizmet etme şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Tüm camiaya ve taraftarlara özellikle şunu söylemek istiyorum. Göztepe Spor Kulübü, bir bireye değil, muazzam bir camiaya aittir. Göztepe, İzmir'indir.

Tüm taraftarlarımızı tek çatı altında görmek ve camia olarak el ele verip birlikte başarılara yürümek için buradayız. Göztepe'nin hem teknik açıdan hem de kadro olarak modern futbola uyumlu ve uluslararası standartlara sahip, dünya takımlarıyla yarışacak bir takıma kavuşması için çalışacağız. Önümüzdeki sezon 90. yılımızı kutluyor olacağız. 90. yılımızda şampiyon olup, bu sene kıl payı kaçırdığımız 1. Lig'e yükselmek öncelikli hedefimizdir."

Profesyonelleşmenin ve kurumsallaşmanın günümüzde başarıya giden en önemli unsurlardan biri olduğunu da belirten Sepil, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu unsurlara bir de tutkulu ve gönül veren yürekler eklenince, Göztepe'yi bütün taraftarlarımızın beklentilerini karşılayacak bir yapıya ulaştıracağız. Ancak başarıya sadece bizim değil tüm camianın inanması gerekmektedir. Öncelikli hedeflerimizden biri de bu inancı sağlamak olacaktır. Kulübümüzün 100. yılına doğru ilerlediğimiz bir dönemde devraldığımız bu bayrağı, Göztepe'nin büyüklüğüne yakışan hedeflerle, taşıyabildiğimiz en üst noktalara taşımak için çok çalışacağımızı bilmenizi isterim."

VAKKAS ALTINBAŞ: BU BİR DEVİR TESLİM TÖRENİDİR

Bunun bir devir teslim töreni olduğunun altını çizen Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş da yaptığı konuşmada, "Bu Göztepe'de bir bayrak değişimidir. Daha önce bizim başkalarından aldığımız gibi bugün de biz Mehmet Sepil'e bayrağı devredeceğiz. Uzun zaman önce yaptığımız görüşmelerde Mehmet Sepil en büyük isteklerinden birinin İzmir'e yatırım yapmak ve hizmet etmek olduğunu söyledi. Ben de bundan cesaret alarak kendisine bu teklifi yaptım. Altınbaş ailesi olarak, bundan sonra da Göztepe'yle yan yana yürümeye devam edeceğiz. Mehmet beyin de Göztepe Kulübü'nü en iyi yerlere getirmek için çok çalışacağından hiç şüphem yok." dedi.

Göztepe Kulübü Eski Başkanı Hüseyin Altınbaş ise yaptığı açıklamada, "Ben başkanlık görevine geldiğimde hayalim, Göztepe'yi tüm taraflarıyla birleştirip, güçlendirmekti. Bunu büyük oranda da başardığımızı söyleyebilirim. Bugün de İzmirli işadamı arkadaşımız Mehmet Sepil'e bayrağı devrediyoruz. Bunu yeni bir güç birliği olarak görüyorum ve Mehmet beye Göztepe'yi layık olduğu başarılara kavuşturacağı konusunda çok güveniyorum. Kendisinin ihtiyaç duyduğu son ana kadar yanında olacağız, tüm bilgi ve tecrübelerimizle her alanda desteklemeye devam edeceğiz." dedi.

MEHMET SEPİL KİMDİR?

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Mehmet Sepil'in aynı üniversiteden Kıyı ve Liman Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi bulunuyor. Özel sektör projelerinin yanı sıra NATO, ABD ve Türk hükümetlerinin projeleriyle ilgili olarak inşaat ve yüksek teknoloji firmalarında ileri saha operasyonlarında görev yaptı.

27 yıllık iş hayatında ayrıca uluslararası sözleşmeler ve iş geliştirmeyi kapsayan inşaat mühendisliği ile finansman ve idari yönetim alanlarında da deneyimleri bulunan ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD ) üyesi olan Mehmet Sepil, halen kurucu ortağı olduğu Genel Energy Plc'nin İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

CİHAN

Göztepe AŞ'nin yeni sahibi Mehmet Sepil oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×