Gökhan Töre, "silah" olayını anlattı

Türkiye, 15 Ekim 2013'te, Hollanda maçı sonrası Beşiktaşlı Gökhan Töre ile Leverkusenli Hakan ve Ömer Toprak arasında geçen olayı tyükselişmaya devam ediyor.

Gökhan Töre,
28 Mart 2015 Cumartesi 15:00

Türkiye, 15 Ekim 2013'te, Hollanda maçı sonrası Beşiktaşlı Gökhan Töre ile Leverkusenli Hakan ve Ömer Toprak içerisinde geçen olayı tyükselişmaya devam ediyor.

Ve Terim, cumartesi günü oynanacak Hollanda maçı öncesi açıkladığı kadroya Gökhan ile ortak Hakan ve Ömer’i de çağırırken, Ömer Toprak’ın, “Gökhan bulunduğu sürece ben ulusal formayı giymem” diyerek takıma katılmaması olayı bir kere daha gündeme oturttu.

1 yılı aşkın süredir Hakan Çalhanoğlu, babası ve Ömer Toprak otelde yaşanan kavgayı ayrıcalıklı platformlarda anlattı...

Peki fakat Gökhan Töre’ye oranla olay nasıl yaşanmıştı? Beşiktaşlı futbolcu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e nasıl bir izahat yapmıştı da, Milli Takım’daki yerini korumuştu?

'BENİ ISRARLA BARA ÇAĞIRDILAR'

İşte Gökhan Töre’nin Fatih Terim’e anlattıkları:

- Hollanda maçını kaybetmiştik. Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak Ortaköy’de Reina Bar’a gitmişler. Moralim bozuktu. Eve gitmiştim. Hakan ve Ömer telefon ederek beni de yanlarında görmek istediklerini, barda locada olduklarını söylediler. Yorgun olduğumu söyledim fakat ısrar ettiler.

- Türkiye ve Almanya’dan iki arkadaşım da yanımdaydı. Israra dayanamadım ve arkadaşlarla beraberinde Ortaköy’e gittim.

- İçeri girdiğimde şoke oldum. Çünkü Ömer’in yanındaki kişi, önceden problemim bulunan biriydi. Bu şahıs, kız arkadaşım 15 yaşında iken ona elle tacizde bulunmuştu. O çağ kavga etmiştik. Öyle biriyle tıpkı masada olmak istemedim.

'UYARDIM AMA ÖMER UMURSAMADI'
Masada Ömer’e mesaj attım. ‘Bu adamın ne işi mevcut burada’ diye. Bana Almanya’dan, konuğu olduğunu söyledi. Onunla tıpkı yerde olamayacağımı ilettim fakat konuğu diye üstelemedim.

- Tüm masanın hesabını istedim. Kız arkadaşımı taciz eden kişi garsona müdahale ederek, “Benim hesabımı kimse ödeyemez” dedi. Ben de onun hesabını ayırdım.

- Olay arkadaşlarımı da gerdi. Ömer’e sebep bu ortamı oluşturduğunu, bu şahsın bir vakitler kız arkadaşıma elle tacizde bulunduğunu söyledim. Kendince bir şeyler söyledi. Umursamadı. Sinirlendim fakat barda olay çıkarmamak için kendimi tuttum.

'GELİN AŞAĞIYA DEDİM, GELMEDİLER'

Hakan ve Ömer Milli Takım’ın kamp yaptığı otele gittiler. Ben eve gittim. Evdeyken Ömer’le mesajlaştım. Yine umursamazdı. Sinirlendim, otellerine gittim.

- Odalarına telefon açtım, lobiye çağrı ederek konuşacağımı söyledim. ‘Hayır’ dediler. Ben de yedek anahtarı alarak odalarına çıktım.

- Hakan ve Ömer’e kenara çekilmesini söyledim. Tacizci ile konuşmaya başladım. Hakan ve Ömer korkmuşlardı. Kenara çekildiler. O şahısla tyükseliştık. Hatta itişme kakışma oldu. Bizi ayırdılar.

- Kimsenin ağzına silah dayamadım, kimseye silah göstermedim. Yanımdaki arkadaşımda silah bulunduğu söyleniyor. Bunu bilmiyorum. Bildiğim şey, ben silah taşımam.

'ASIL SORUN GÖKHAN'IN ARKADAŞIYDI'


Hakan Çalhanoğlu geçtiğimiz sene olayı Alman ZDF kanalına anlatırken, otelde kocaman kavga çıktığını söylemişti. Hakan şöyle konuşmuştu:

“Olay, Ömer’in arkadaşı ile Gökhan Töre’nin eski kız arkadaşı içerisinde bir mesele. Gökhan, Ömer’in arkadaşının bizimle olduğunu öğrenmiş. Yanında bir adamla odaya geldi. Kapıyı açmadık. Aşağıdan odanın anahtar kartını almış. Sonunda kapıyı açtım. Gökhan ve arkadaşı içeri girdi ve adam ceketinin cebinden tabancayı çıkardı. Ömer’in üstüne yürüdü ve ‘Yat oraya yok ise seni vururum’ dedi. Gökhan ile Ömer’in arkadaşı yumruklaştılar fakat silahlı adam bir şey yapmadı.”

(Hürriyet)

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×