Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

- "Bayramlar; kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma duygularının üst seviyeye çıktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği anlamlı günlerdir"

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Bakan Kılıç mesajında, Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi havayı teneffüs etmenin ardından bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

"Birlik ve beraberlik ikliminin güçlendiği bayramları bir fırsat bilerek küslükleri ortadan kaldırmalıyız" diyen Kılıç mesajında, "Aziz milletimiz, Ramazan ayı boyunca da büyük bir dayanışma, yardımlaşma örneği sergilemiş, yakınında ve uzağında yardıma muhtaç olanların ellerinden tutarak, yine tüm milletlere örnek olmuştur. Bayramlar; kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma duygularının üst seviyeye çıktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği anlamlı günlerdir. Millet olma şuurunun pekiştiği, ortak değerlerimizi ve aramızdaki bağların güçlenmesine vesile olan bu kutlu zaman diliminde, millet olarak aramızdaki güçlü bağın zaafa uğratılmasına, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Demokrasiyi, adaleti, barışı, kardeşlik ve hoşgörüyü, evrensel değerlerin üstünlüğünü dünyaya hakim kılmak için çalıştıklarını bildiren Bakan Kılıç, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

"Milli ve manevi değerleriyle yetişen gençliği, geçmişten gelen köklü birikimi ve dili, gönlü, muhabbeti, kardeşliği ve insanlığı ile bölgesinin ve dünyanın örnek ülkesi Türkiyemiz, bayramda da mahzun kalanları unutmayacaktır. Yetişmiş gençliğimiz sayesinde, geleceğe çok daha güçlü, çok daha emin adımlarla yürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ve gazilerimizin kıymetli aileleri olmak üzere milletimizin, İslam aleminin ve tüm insanlığın Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum."Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×