Gençlerde grekoromen müsabakaları tamamlandı
Türkiye'nin farklı illerinde düzenlenen Genç Erkekler Grekoromen Güreş Grup Müsabakaları, bugün yapılan mücadelelerin ardından sona erdi.
Türkiye'nin farklı illerinde düzenlenen Genç Erkekler Grekoromen
Güreş Grup Müsabakaları, bugün yapılan mücadelelerin ardından sona
erdi.
Denizli, Amasya ve Malatya'da gerçekleştirilen 2. gün mücadeleleri
sonunda 55, 66, 84 ve 120 kiloda düzenlenen müsabakalarda mindere
çıkıp ilk 3'e giren sporcular, kürsüde yer alarak madalya elde
ettiler.
Genç Erkekler Grekoromen Güreş 2. Gün Grup Müsabakaları sonucunda,
Denizli'de 55 kiloda Can Dokgöz altın madalya, Fırat Albayrak gümüş
madalya Abdurrahman Altan ve Eyüp Atabay ise bronz madalya elde
ettiler. 66 kiloda mindere çıkan güreşçilerden Hasan Serttaş
birinci, Ünal Tuğluoğlu ikinci, Arif Erdoğan ve Kemalcan Başar
üçüncü oldular. 84 kiloda Ethem Alkan kürsünün ilk sırasında yer
alırken Sinan Bozkurt gümüş madalya, Ali Çelik ve Furkan Şen de
bronz madalyayı boynuna geçirdiler. 120 kiloda Ali Bayer altın
madalya, Fırat Giran gümüş madalya, Zübeyir Kan ve Göksel Sayar da
bronz madalya kazandılar.
Amasya'da gerçekleştirilen ve kora kor mücadelelerin sergilendiği
grup müsabakalarında 55 kiloda Mehmet Çeker birinci, Ayhan Gebecik
ikinci, Derviş Çadır ve Ferdi Yörük üçüncü oldular. 66 kiloda
mücadele eden sporculardan Murat Dağ altın madalyanın sahibi oldu.
Muhammet Akdeniz gümüş madalya elde ederken Veysel Kamancı ve Orhan
Çelik ise bronz madalyayı evlerine götürdüler. 84 kiloda Fatih
Cengiz kürsünün ilk sırasında, Hasan Çelebi ikinci sırada, Hasan
Berk Kılınç ve Selçuk Özbek te üçüncü sırada yer aldılar. 120
kiloda Ali Cüce birinci, Soner Bektaş ikinci, Mehmet Uysal ve Onur
Dikmen de üçüncü oldular.
Güreşçilerin finallere yükselebilmek için Malatya'da ter döktüğü 2.
gün müsabakalarının ardından 55 kiloda Murat Fırat altın madalyanın
sahibi olurken Selçuk Yanar gümüş madalya, Alparslan Gişi ve Sergen
Ay bronz madalya kazandılar. 66 kiloda Enes Yayan ilk sırada, Burak
Kazan ikinci sırada, İbrahim Haktankaçmaz ile Sefa Kar da üçüncü
sırada yer aldılar. 84 kiloda Burhan Akbudak altın madalyayı
kazanan sporcu oldu. Abdulkadir Çelebi gümüş madalyayı, Cuma Ağca
ve Erol Öztürk ise bronz madalyayı boynuna geçirdiler.
Son olarak 120 kiloda Zübeyir Ekinci kürsünün ilk sırasında, Mehmet
Harmancı ikinci sırasında, Ferhat Köse ve Selçuk Çelen de üçüncü
sırasında yer aldılar.
Genç Erkekler Grekoromen Güreş Grup Müsabakaları'nın sona ermesinin
ardından Genç Erkekler Serbest Güreş 1. Gün Grup Müsabakaları 50,
60, 74 ve 96 kiloda yarın saat 10.00′da başlayacak.
CİHAN
Yorumlar