Genç motosikletçinin başarısı

- Lise üçüncü sınıf öğrencisi Mehmet Sabri Yılmaz, geçen yıldan bu yana girdiği 8 yarışın 7'sinde ilk üçte yer aldı - Yılmaz: ''Hedefim, Toprak Razgatlıoğlu gibi Avrupa şampiyonu olup daha sonra da idolüm Kenan Sofuoğlu gibi dünya şampiyonluğu elde etmek"

Genç motosikletçinin başarısı
28 Mayıs 2016 Cumartesi 11:37


ESKİŞEHİR (AA) - SİNAN BALCIKOCA - Eskişehir'de 18 yaşından küçük olması nedeniyle ailesinin gözetiminde ulusal ve uluslararası motosiklet yarışlarına katılan lise üçüncü sınıf öğrencisi Mehmet Sabri Yılmaz, lisansının çıktığı geçen yıldan bu yana girdiği 8 yarışın 7'sinde derece elde etti.

Ali Güven Turizm Otelcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Mehmet Sabri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küçükken arabalara meraklı olduğunu söyledi.

Amcası ve babasının işlettiği tamirhaneye gidip gelirken motosiklete merak sardığını belirten Mehmet Sabri, "İlk önce mahallede sokak aralarında motosiklet kullanmaya başladım. Daha sonra yeteneğimin farkına varılınca Türkiye Motosiklet Federasyonundan lisans çıkardık." dedi.

Profesyonelliğe geçen yıl adım attığını anlatan Mehmet Sabri, şunları kaydetti:

"En son 1 ay önce Yunanistan'da düzenlenen pist yarışlarında üçüncülük elde ettim. Yurt içi ve dışındaki yarışlara katılıyorum. Bu zamana kadar farklı kategorilerde katıldığım 8 yarıştan 7'sinde derece elde ettim. Sadece ilk yarışımda derece elde edemedim. Hedefim, Toprak Razgatlıoğlu gibi Avrupa şampiyonu olup daha sonra da idolüm Kenan Sofuoğlu gibi dünya şampiyonluğu elde etmek."

Okul, staj ve motosiklet yarışları nedeniyle günlerinin yoğun geçtiğini dile getiren Mehmet Sabri, "Yarışlara ailemin özel izniyle babamın nezaretinde çıkıyorum. Gelecek ay Yunanistan ve Bulgaristan'da yapılacak Balkan Pist Şampiyonası için de hazırlıklarımız sürüyor. Hedefim burada da derece elde etmek." diye konuştu.


- ''Oğlumla gurur duyuyorum"

Baba Ceylan Yılmaz da oğlunun Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu gibi şampiyonluklar yaşamasını istediğini söyledi.

Oğlunun her zaman destekçisi olacağını anlatan Yılmaz, "Oğlum motosiklet tamirhanesine gelip gidiyordu. Orada motosikletlere merak sarmış. Kendisine bir motosiklet hediye ettim. Onunla antrenmanlar yaptık. Kendisindeki yeteneği keşfedince lisans çıkartıp yarışlara katılmasına karar verdik. Oğlum bu işin hakkını veriyor. Babası olarak her türlü desteğim sürecek. Oğlumla gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×