Genç karateciler Rusya'dan 7 altınla döndü

Rusya’ya bağlı Türk Cumhuriyeti Başkurdistan’da düzenlenen Uluslararası UFA Open Karate Turnuvası’na katılan Genç Erkek Milli Takımı, kürsüye ambargo koydu.

Genç karateciler Rusya'dan 7 altınla döndü
04 Mart 2014 Salı 20:23

Rusya’ya bağlı Türk Cumhuriyeti Başkurdistan’da düzenlenen Uluslararası UFA Open Karate Turnuvası’na katılan Genç Erkek Milli Takımı, kürsüye ambargo koydu. Türkiye, dokuz sporcu ile yer aldığı turnuvada milliler yedi altın, iki bronz madalya kazandı.

Şubat ayında Portekiz’de düzenlenen Avrupa Ümit ve Gençler Şampiyonası, 21 Yaş Altı Kupası’nda mücadele eden Genç Erkek Milli Takım, 1-2 Mart günlerinde Rusya’ya bağlı Türk Cumhuriyeti Başkurdistan’da 13.’sü organize edilen Uluslararası UFA Open Karate Turnuvası’na katıldı. Ümit, genç ve büyükler kategorilerinde düzenlenen turnuvaya Rusya’ya bağlı 12 bölgeden ve Türkiye ile birlikte üç komşu ülkeden toplam 515 sporcu katılırken, teknik direktörlüğünü Cengiz Çınar, antrenörlüğünü de Nurkan Kayacık’ın yaptığı Genç Erkek Milli Takım dokuz sporcu ile mücadele verdi.

Başkent Ufa’da yapılan turnuvada kata ve kumite dallarında toplam 51 sıklette madalya dağıtıldı. Kumite müsabakalarına katılan Genç Erkek Milli Takımı'nda madalya mücadelesi veren tüm sporcular kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Genç milliler, kazandığı yedi altın, iki bronz madalya ile genel klasmanda ev sahibi Başkurdistan’ın ardından ikinci sırada yer aldı.

FOK Spor Merkezi’nde yapılan müsabakalarda ümitlerde mücadele eden Fatih Şen 70 kiloda altın madalyaya uzanırken, 52 kiloda Mustafa Yıldız bronz kazandı. Diğer bronz madalya gençler 76 kiloda Ahmet Uygur’dan gelirken, Avrupa Gençler şampiyonu Eray Şamdan 55, Enes Çınar 61, Doğan Ateş 68 ve Alpaslan Yamanoğlu da +76 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.

Büyüklerde 67 kiloda tatamiye çıkan Burak Uygur ile +84 kiloda mücadele eden Mehmet Usda da zorlu müsabakalar sonunda rakiplerine üstünlük kurarak kürsünün ilk sırasını almayı başardı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×